X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa


W Warszawie odbyły się jubileuszowe X Warszawskie Spotkania Diabetologiczne – I Forum Nowoczesnego Diabetologa.

Ciekawa tematyka, wybitni wykładowcy, wyjątkowe warsztaty i ogólnopolski charakter spotkania sprawiły, że sala wypełniona była po brzegi, a uczestnicy nie żałowali spędzonego na wykładach czasu. Dyskusje i komentarze nie ustawały po pierwszej, jubileuszowej sesji na temat „Cukrzyca 10 lat później – czy możemy mówić o postępie?”, podczas której, oprócz omówienia nowości w leczeniu cukrzycy i spojrzenia na postęp w medycynie i farmakoterapii, mieli Państwo okazję usłyszeć o nowościach technologicznych wspierających kontrolę cukrzycy.

Ogromne zainteresowanie i zaangażowanie wzbudziła sesja: Nowe technologie w terapii i edukacji diabetologicznej. W innej sesji Nowa filozofia insulinoterapii w praktyce i teorii, dr Bogumił Wolnik przedstawił farmakoterapię stosowaną w diabetologii, w zupełnie nowej odsłonie.

Mocnym punktem konferencji okazały się warsztaty przybliżające uczestnikom obsługę intuicyjnego narzędzia ułatwiającego samokontrolę oraz zaprezentowano dwa innowacyjne systemy do ciągłego monitorowania glikemii: badania poziomu cukru w sposób bezbolesny, dyskretny i bez nakłuwania opuszków palca.

Diabetes Innovations Day to kolejna sesja wzbudzającą ogromne zainteresowanie. Liderem merytorycznym projektu został dr n. med. Andrzej Gawrecki – diabetolog z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Przedsięwzięciu patronuje Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

W debacie wzięła udział grupa ekspertów innowatorów: lekarzy, pielęgniarek, edukatorów, inżynierów, pacjentów, zainteresowanych popularyzacją oraz powstawaniem nowoczesnych technologii w leczeniu cukrzycy. Uczestnicy wzięli udział w opracowaniu koncepcji, dopracowaniu celów i przeanalizowaniu możliwości ogólnopolskiego programu promującego nowoczesne leczenie i kontrolę cukrzycy z wykorzystaniem nowych technologii, który został zainicjowany podczas wydarzenia.

„teraz możemy połączyć siłę wokół wspólnej idei, która, wierzę w to, może dać wdrożenie, może dać efekty naszej pracy […] chciałbym, abyśmy wszyscy przeszli do etapu wdrożenia, działania” powiedział dr n.med. Andrzej Gawrecki, lider merytoryczny projektu,

Widząc tak duże zaangażowanie naszych znamienitych Gości, wierzymy, że zainicjowanie programu Nowoczesny diabetolog – Nowoczesny pacjent, pomoże nie jednemu pacjentowi żyć z cukrzycą w komforcie i poczuciu bezpieczeństwa

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo już wkrótce, na stronie internetowej: diabetesinnovationsday.pl