Dźwirzyno 2022. Hop na SUP i do kajaków.

Trwa Turnus Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci i młodzieży z całej Polski w Dźwirzynie nad Bałtykiem. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa wypoczywa i edukuje się podczas tegorocznych wakacji. Dzięki uprzejmości firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora systemu DEXCOM G6 w Polsce uczestnicy maja możliwość bezpłatnego korzystania w trakcie pobytu z nowoczesnego sytemu monitorowania glikemii.

System idealnie sprawdza się podczas turnusowych dni, choć nie zawsze jest tak jak chcielibyśmy jeśli chodzi o poziomy. Ale przecież wakacyjne dni mocno różnią się od codzienności. Jesteśmy w innym miejscu, mamy mnóstwo aktywności fizycznej i w grę wchodzą emocje…

Tablety z podglądem na poziomy glikemii pracują cały czas. Dzięki temu staramy się, aby poziomy cukrów były w odpowiednich zakresach. System DEXOM G6 zdecydowanie nam w tym pomaga. A jeśli zdarzają się wahania to stały podgląd w historię pomiarów pozwala zespołowi medycznemu pod kierownictwem Pani Doktor Magdaleny Huber na podejmowanie właściwych decyzji terapeutycznych.

Na Turnusie wiele osób po raz pierwszy zetknęło się z nowością jaką jest SUP, czyli specjalna deska z pompowanymi komorami. Można na niej pływać na stojąco, leżąco i siedząco. Przydaje się też wiosło. Najlepiej pływać na niewielkich akwenach. My skorzystaliśmy z bazy stanicy GOSiR-u Dźwirzyno i popływaliśmy po jeziorze Resko. Niewielu wiedziało również, że Dźwirzyno to takie miejsce, które ma dostęp zarówno do słonej jak i słodkiej wody.

Nie zabrakł również wyścigów na tradycyjnych kajakach. Zabawy, uśmiechu i pozytywnych wrażeń nie brakowało.

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach

PARTNER:

POMAGAJĄ NAM:

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions
Teomed Healthcare Marcin Wegenke s. k.
Skip to content