1 km od cukrzycy! Festiwal Biegowy w Piwnicznej.

Za nami kolejna edycja Festiwalu Biegowego i specjalnego biegu 1 km od cukrzycy.

Bieg 1 km od cukrzycy! 12. Festiwal Biegowy w Piwnicznej-Zdroju. 12 września 2021 r. To biegowe święto w nowej lokalizacji. Do tej pory wielokrotnie spotykaliśmy się w Krynicy-Zdroju. Tym razem odkrywaliśmy kolejną perłę Sądecczyzny – Piwniczną-Zdrój.

Nasz bieg odbył się 12 września – 1 km od cukrzycy! to tradycyjnie okazja do promocji aktywności fizycznej jako profilaktyki chorób metabolicznych – nadwagi i otyłości oraz profilaktyki zachorowania na cukrzycę typu 2 i wsparcia w terapii dla pacjentów zmagających się z cukrzycą.

Kazdy uczestnik Biegu „1 km od cukrzycy” otrzymał symboliczną pamiątkę.

Osoby startujące w kategorii Open podzielone były na 3 kategorie. Młodzież od 13 do 17 roku życia. Kobiety powyżej 18 lat i mężczyźni powyżej 18 lat.

– Jestem bardzo zadowolona. Biegłam bardziej w formie zabawy. Wcześniej brałam udział w Mili i kibicował chłopakowi w biegu na 100 kilometrów. Ogólnie było bardzo przyjemnie – powiedziała Sylwana Gajda, która wygrała w kategorii kobiet.

W poprzednim roku w biegu triumfował Rafał Wronowski (jego czas to 2:51), natomiast wśród kobiet najlepsza była Paulina Górak (03:19).

Oto krótki film ze startu oraz zdjęcia.

Skip to content