Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Marcowa Akademia Relaksacyjna za nami!

Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016Weekend minął w mgnieniu oka. Dopiero przyjechaliśmy, a już trzeba wyjeżdżać. – to najkrótsze podsumowanie Marcowej Akademii Relaksacyjnej dla dzieci z cukrzycą i ich rodzin. Urokliwa Istebna tym razem nie pokazała swojego pięknego oblicza. Mgły i padająca mżawka skutecznie uniemożliwiły podziwianie krajobrazu. Jednak to absolutnie nie przeszkodziło fantastycznej atmosferze wspólnej zabawy i wzajemnego wsparcia.

60 osobowa grupa uczestników z południa Polski od Opola do Krakowa wspólnie spędzała czas na zajęciach edukacyjnych a także na warsztatach z psychologiem oraz diabetologiem. Nie zabrakło również okazji do wymiany uwag na najważniejsze tematy z codzienności małych diabetyków i wzajemnych porad.  Najważniejsze jednak było to, że nasi najmłodsi po raz kolejny zyskali wsparcie w swoich rówieśnikach i mogli porozmawiać o cukrzycowych tematach nie tylko ze swoimi rodzicami.

Odpowiednia dawka relaksu była zapewniona przez atrakcje Parku Wodnego Olza oraz Centrum Zdrowia i Energii. Uśmiechy na twarzach uczestników potwierdzały, że udało się uruchomić pokłady optymizmu.

Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016Specjalnym elementem wyjazdu było żegnanie zimy. W sobotnie popołudnie w sprytnych małych rączkach powstało kilkanaście różnych postaci Marzanny.

Wyobraźnia jak wiadomo nie zna granic w związku z tym kukiełki przybierały różne kształty i stroje. Wszystko po to aby w niedzielne przedpołudnie spłynąć wartkim nurtem Olzy.

Chyba się udało przegonić zimę, bo chwilę potem nad Istebną pojawiły się promienie słońca. Dzięki temu pogoń za wielkanocnym Zającem, który obdarował dzieci niespodziankami była nie tylko ekscytująca, ale i przyjemna. Nie zabrakło również świątecznych życzeń.

Kolejna okazja do zajęć w Akademii dla dzieci z cukrzycą i ich rodzin w połowie maja!

Zobacz MAJOWA AKADEMIA SZKOLENIOWA

Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016 Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016Marzanny popłynęły! Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016 Wielkanocny Zając! Marcowa Akademia Relaksacyjna Istebna 2016

Skip to content