Hop na SUP! Turnus w Dźwirzynie dzień po dniu – 25 lipca

Oto kolejna kartka z kalendarza pobytu ponad 50 osobowej grupy dzieci i młodzieży z cukrzycą, która wypoczywa nad Bałtykiem na kolejnym Turnusie Rehabilitacyjno-Edukacyjnym organizowanym przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Dźwirzynie.

25 lipca 2023

Tym razem nie napiszemy nic o pogodzie oprócz tego, że jest klasycznie bałtycka. Nie przeszkadza nam to w dobrej zabawie.

Dzisiejsze przedpołudnie minęło na integracyjnej grze pod hasłem „12 prac Asterixa”. Zadania do wykonania były naprawdę niezwykłe! Między innymi szukanie skarbu, wykonanie fryzury afro, zaprojektowanie tatuaży czy pocztówki z Dźwirzyna. Były też konkurencje sprawnościowe: skoki na skakance czy podbijanie piłeczek pingpongowych na wietrze. Jednym z wyjątkowych zadań było udzielenie pierwszej pomocy w nagłym wypadku w miejscu publicznym.

Po południu pogoda w końcu dopisała, a my nie marnowaliśmy ani chwili! Udaliśmy się na pieszą wycieczkę do dźwirzyńskiej przystani, gdzie czekała nas wspaniała przygoda.

Dla wielu dzieci było to pierwsze spotkanie z kajakami, ale dzięki naszym opiekunom, wszyscy poczuliśmy się pewnie i byliśmy gotowi podjąć wyzwanie. Kajaki sunęły po spokojnych wodach portowego zbiornika, a my cieszyliśmy się chwilą.

Następnie przyszła pora na prawdziwy test równowagi – deski SUP (Stand Up Paddle). To było coś niesamowitego! Dzieci z uśmiechem na twarzy stanęły na deskach i wiosłowały. To doświadczenie było jeszcze bardziej ekscytujące!

W miarę jak słońce zachodziło na horyzoncie, nasza grupa emanowała radością i entuzjazmem. Zapomnieliśmy o cukrzycy na chwilę, ponieważ radość bycia razem i odkrywania nowych możliwości wypełniała nasze serca.

Popołudnie spędzone na wodzie okazało się być wyjątkowym doświadczeniem dla każdego z nas. Wielu z nas nauczyło się, że nie ma rzeczy niemożliwych, a cukrzyca nie musi ograniczać naszych marzeń. Spotkaliśmy się tu, w Dźwirzynie, by podzielić się wspólnym doświadczeniem i wsparciem.

Pomagają nam:

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach

PARTNER:

POMAGAJĄ NAM:

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions
Skip to content