Kąpiel, monitoring i cyrk. Turnus w Dźwirzynie dzień po dniu – 23/24 lipca

Ponad 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży z cukrzycą wypoczywa nad Bałtykiem na kolejnym Turnusie Rehabilitacyjno-Edukacyjnym organizowanym przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą w Dźwirzynie. Oto kolejna kartka z kalendarza pobytu.

23 lipca 2023

Pogoda nas nie rozpieszcza. Typowe lato nad Bałtykiem. Zaczęliśmy naszą przygodę z nieco chłodniejszym i pochmurnym dniem, ale to wcale nie przeszkodziło naszym uczetnikom w korzystaniu z uroków tego wspaniałego miejsca. Przybyliśmy z różnych stron kraju, połączeni jednym wspólnym celem – stawić czoła wyzwaniom choroby i cieszyć się życiem na pełnych obrotach!

Pierwszą niedzielę Turnusu poświęciliśmy na przygotowanie wszystkich uczestników do korzystania z ciągłego monitoringu glikemii Dexcom. Pomogli nam w tym przesympatyczni pracownicy firmy Proglikemia, oficjalnego dystrybutora tego sprzętu w Polsce. od tego momentu poziomy cukrów będą pod specjalna kontrolą.

24 lipca 2023

Na samym początku naszego pobytu, mieliśmy krótkie szkolenie zespołu medycznego, który towarzyszy nam podczas całego wyjazdu. Nauczyliśmy się, jak dbać o swoje zdrowie, jak monitorować poziom cukru we krwi i jak dostosowywać naszą dietę do naszych aktywności.

Cukrzyca to wyzwanie, ale tutaj w Dźwirzynie, dzięki zaangażowaniu kadry medycznej i wsparciu od sponsorów dzieci mogły poczuć się naprawdę wyjątkowo. Bezpieczeństwo i opieka są zawsze na pierwszym miejscu. Od słońca, na które bardzo liczymy będą chroniły nas specjalne buckety, które wszyscy uczestnicy otrzymali dzięki wsparciu sponsora – firmy Energopomiar sp. z o.o. z Gliwic.

Przed południem odwiedzili nas cyrkowcy. Najbardziej zadowoleni byli najmłodsi, jednak każdy mógł poczuć atmosferę kuglarskiej zabawy.

Korzystając z przebłysków i niezłej pogody pomknęliśmy potem na plażę, aby przygotować się do kąpieli pod okiem ratownika. Woda w morzu nie należy do najcieplejszych, ale przecież to jeden z uroków Bałtyku.

Pomagają nam:

Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW w Katowicach

PARTNER:

POMAGAJĄ NAM:

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions
Skip to content