Majowa Akademia Szkoleniowa pod Pilskiem

Prawie 100 osobowa grupa uczestników, którzy przyjechali pod Pilsko z różnych zakątków Polski – od Bornego Sulinowa, przez Poznań, Wałbrzych, Opole, Śląsk aż po Kraków i Warszawę prze pierwsze dni maja intensywnie szkolili się, bawili i wędrowali po górach. Zobacz jak było.

„W majówkę będzie 30 stopni – 10 w piątek, 10 w sobotę, 10 w niedzielę” taki dowcip krążył po Kobielowie. Na szczeście dotyczył tylko temperatury atmosferycznej, bo ta na salach szkoleniowych Majowej Akademii była zupełnie inna.

To były pracowite dni … Weekendowe szkolenia dla dzieci i młodzieży chorej na cukrzycę i ich opiekunów rozpoczęli?my od mocnego akcentu – spotkania z Mistrzem Olimpijskim, czterokrotnym Mistrzem Swiata i Europy Michałem Jelińskim, znakomitym wioślarzem. Dla wielu uczestników, którzy przyjechali pod Pilsko z różnych stron Polski była to pierwsza okazja do spotkania z wyjątkowo inspirującą młodych diabetyków postacią.

Szkolenie z aspektów prawnych życia z cukrzycą w Polsce zajęło więcej czasu niż się spodziewaliśmy. Dzięki spotkaniu z Ireną Guszczyńską i Mariuszem Masiarkiem poznaliśmy zarówno prawa oraz przywileje jak i zadania pacjentów chorych na cukrzycę. Bardzo dużo mówiliśmy na temat spraw istotnych dla wszystkich diabetyków w Polsce. Swoisty urok miały warsztatowe wieczorne zajęcia dzieci z dietetyczką Ireną Mankiewicz-Żurawską i psychoterapeutką Kamilą Dercz.

Sobota to cykl szkoleń, które były przerywane tylko na niewielki łyk kawy. Ideą przyświecającą tej edycji Akademii była reedukacja na każdym froncie. Nic dziwnego, że całość dnia wypełniły szkolenia z diabetologiem Alina Strzałą-Kłeczek, warsztaty z psychoterapeutą i ćwiczenia z dietetyczką a na koniec praktyczne zajęcia w postępowaniu przy hipoglikemii… Ufff….

Dzieci i młodzież w tym czasie uczestniczyli w zajęciach warsztatów „ACTIVEdiabet – aktywnie z cukrzycą”, a popołudniu uczestniczyli w Olimpijskiej Aquariadzię by po krótkim odpoczynku pod okiem instruktorek Wioletty i Żanety Kurpas ćwiczyć taniec nowoczesny.

Podsumowującym wykładem o sporcie w cukrzycy i sile motywacji dzień zakończył Michał Jeliński. Były wspomnienia z momentu wciągania Biało-Czerwonej na najwyższy maszt podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Piękny akcent w Dniu Flagi i w przeddzień narodowego Święta.

Niedziela to wprowadzanie zdobytych wiadomości w życie. Prawie 100 osobowa ekipa od kilkulatków do ich babć ruszyła na zdobycie Pilska. Pogoda była naprawdę łaskawa i pozwoliła na cudowną pieszą wędrówkę. Hala Miziowa i Pilsko były cudownie widoczne. Tymczasowe zostały ustawione bazy w pompach, zabezpieczenie znalazło się w kieszeniach i uśmiech zagościł na twarzach!

Widoki, które zastały nas zaszczytach zapierały dech w piersiach i na pewno zostaną na długo w pamięci. Rado?ni, pełni wrażeń troszkę zmeczeni wróciliśmy na niedzielny obiad.

Szkolenia odbyte! Pilsko i Hala Miziowa zdobyte! Nastroje znakomite! Szkoda że Majowa Akademia Szkoleniowa dobiegła końca. Dziękujemy i do zobaczenia!

W ciągu trzech majowych dni gościliśmy w Ośrodku Pilsko-Jontek Korbielów z basenem www.pilsko.org.

kor_maj_07 kor_maj_08 kor_maj_10kor_maj_02 kor_maj_11 kor_maj_12 kor_maj_13 kor_maj_14 kor_maj_11

Skip to content