Aktywnie z cukrzycą! Warsztaty z Mistrzem.


Mistrz Olimpijski Michał Jeliński, Akademia „Mistrzów Sportu – Mistrzów Życia” oraz Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zaprosiły dzieci i młodzież chorą na cukrzycę na majówkowe zajęcia w górskich plenerach. Warsztaty pod hasłem „ACTIVEdiabet – aktywnie z cukrzycą – ” odbyły się będzie się w ciągu dwóch dni od soboty 2 maja do niedzieli 3 maja w Korbielowie pod masywem Pilsko w Beskidzie Żywieckim.

Spotkanie z Mistrzem Olimpijskim, czterokrotnym Mistrzem Świata i Europy Michałem Jelińskim, znakomitym wioślarzem dla wielu uczestników, którzy przyjechali pod Pilsko z różnych zakątków Polski – od Bornego Sulinowa, przez Poznań, Wałbrzych, Opole, Śląsk aż po Kraków i Warszawę – zawsze jest wyjątkowo inspirujące.

Aktywne Warsztaty rozpoczęły się serią rozgrywek sportowych na hali. Wszyscy uczestnicy – od najmłodszych do najstarszych – zostali podzieleni na drużyny by rozegrać zawody na odjazdowym torze przeszkód. Zadania czasem wymagały sprawności, czasem sprytu ale zawsze najważniejsze było zespołowe działanie.

Pod okiem Michała Jelińskiego z pomoc? Wioletty i Żanety Kurpas z katowickiej Akademi Wychowania Fizycznego zgrane ekipy rywalizowały w sportowych konkurencjach. Nie zabrakło także rozgrywek koszykarskich i piłkarskich oraz integracyjnych zabaw dla najmłodszych.

Rodzice w tym czasie uczestniczyli w zajęciach Majowej Akademii Szkoleniowej organizowanej przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Popołudniu zajęcia odbyły się na basenie. Wodne drużynowe wyścigi wzbudziły mnóstwo sportowych emocji. Nad cukrami z powodzeniem czuwała nasz pielegniarka Aneta Niewierowska.

Nie zabrakło również edukacyjnych spotkań z lekarzem Aliną Strzałą-Kłeczek, dietetyczką Ireną Mankiewicz-Żurawską i psychoterapeutką Kamilą Dercz.

Podsumowaniem dnia była prelekcja Michała Jelińskiego o sporcie w cukrzycy i sile motywacji. Nie obyło się bez wspomnień z momentu wciągania Biało-Czerwonej na najwyższy maszt podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Piękny akcent w Dniu Flagi i w przeddzień narodowego Święta.

Z dyplomami i medalami wręczonymi przez Mistrza Olimpijskiego każdy mógł się poczuć jak spełniony sportowiec!

Niedziela to wprowadzanie zdobytych wiadomości w życie. Prawie 100 osobowa ekipa od kilkulatków do ich babć ruszyła na zdobycie Pilska. Pogoda była naprawdę łaskawa i pozwoliła na cudowną pieszą wędrówkę. Hala Miziowa i Pilsko były cudownie widoczne. Tymczasowe zostały ustawione bazy w pompach, zabezpieczenie znalazło się w kieszeniach i uśmiech zagościł na twarzach!

Widoki, które zastały nas zaszczytach zapierały dech w piersiach i na pewno zostaną na długo w pamięci.

Warsztaty ACTIVEdiabet realizują zadanie publiczne w zakresie „Upowszechniania Sportu różnych grup społecznych i środowiskowych” ze środków MSiT” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki”, a partnerami są Roche Diabetes Care, Novo Nordisk oraz Fundacja LOTTO „Milion Marzeń”

 

kor_maj_16 kor_maj_18 kor_maj_19 kor_maj_20 kor_maj_22 kor_maj_23 kor_maj_15kor_maj_17