Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Słodki relaks w Istebnej

Marcowa Akademia Relaksacyjna dla dzieci i młodzieży chorej na cukrzycę i ich rodzin w Istebnej gościła ponad pięćdziesięciu słuchaczy! Początek zapowiadał się jeszcze zimowo i dość mglisto, ale finał był wyjątkowo słoneczny i wypełniony gwarem i radością najmłodszych słodziaków. I udało się wypatrzeć wiosnę!

W ciągu trzech wiosennych dni gościliśmy w Kompleksie Wypoczynkowym z Aqua Parkiem ZAGROŃ DW Groń w Istebnej –www.istebna.org.

Akademia zaczęła się od skorzystania ze wciąż zimowej aury i dobrych warunków na stoku Złotego Gronia prze zapalonych narciarzy. Część z nas jednak wybrała piątkowy relaks w parku wodnym Olza. Relaksacyjna aktywność fizyczna na basenie i stroku narciarskim zrobiła swoje, ale i tak najważniejsze są spotkania i uściski na powitanie. W takich momentach od razu na najmłodszych buźkach pojawia się radość.

Relaks to także czytanie! Wszyscy uczestnicy otrzymali najnowszy numer Szugarfrika, w którym mogli przeczytać jak poprawnie zachować się z pompą insulinowa na stoku narciarskim, a następnie sprawdzić to w praktyce na jednej lub na dwóch deskach.

Kreatywność, radość, zabawa i relaks! Tak mijało sobotnie przedpołudnie najmłodszym. Prace z wielkanocnym akcentem naprawdę zapierały dech w piersiach.

Nie zbrakło również spotkania ze specjalistą od nawilżania suchej cukrzycowej skóry. O odpowiednie informacje i upominki zadbała Pani Katarzyna z Cerko Cosmetics. Potem idealne kilka godzin w relaksacyjnych wirach, bąbelkach, grotach solnych i zjeżdżalniach w Aquaparku i na wyciągu Zagroń.

Ogólnopolski Program Stypendialny Słodycz Wiedzy ma już 187 stypendystów, zdolnych diabetyków. Są wśród nich Paulina Pietrzykowska z Kędzierzyna Koźla i Zosia Kłeczek z Katowic, które były z nami w Istebnej. W sobotę po przejechaniu 100 km na rowerze i zdobyciu na dwóch kołach Przełęczy Kubalonka dołączył do grupy stypendysta akcji Drużyna MOJACUKRZYCA.PL kolarz z cukrzycą i celiakią Przemek Kotulski z Rydłutów.

„Wiosenna odnowa dietetyczna” pod takim hasłem odbyło się autorskie spotkanie ze znakomitą dietetyczką Jolantą Czechurą?, autorką wielu publikacji i książek z przepisami dla diabetyków. Badanie stóp naszych podopiecznych przez podologa Katarzynę Buń, pomiar tkanki mięśniowej i określenie wieku metabolicznego i wreszcie chiński masaż naszych słodziaków i ich spracowanych mam przez Chińczyków z Centrum Meridian Kompleksu Zagroń w Istebnej zakończył drugi dzień Marcowej Akademii Relaksacyjnej

Niedzielny poranek wypełnił się słońcem i to był najważniejszy znak, aby przygotowaną wcześniej przez najmłodsze dzieci Marzannę utopić w pobliskiej Olzie. Kolorowy pochód przeszedł przez Istebną i tradycji stało się zadość – Pani Zima popłynęła w siną dal Zaraz potem niewiadomo skąd pojawiła się armia wielkanocnych króliczków, które z ochotą wyruszyły na górską wyprawę po Złote Jajo.

Wymoczeni, wytrenowani, zrelaksowani i … szczęśliwi! Marcowa Akademia Relaksacyjna dla dzieci i młodzieży chorej na cukrzycę przechodzi do historii, ale tylko do kolejnej edycji!

 

ist_rel_011ist_rel_006 ist_rel_003 ist_rel_010ist_rel_004ist_rel_002   ist_rel_007 ist_rel_008 ist_rel_009 ist_rel_005

Skip to content