Nastrojowo, świątecznie i …słodko!

Niezwykła atmosfera...
Niezwykła atmosfera…

Ostatnia w tym roku Akademia dla dzieci i młodzieży z cukrzycą i ich opiekunów była obfita w emocje i pełna świątecznego nastroju. Pod szczyt Pilska, do ośrodka Jontek dotarła blisko 100 osobowa grupa uczestników.

Integracyjne spotkanie tuż po kolacji pokazało jak wiele kilometrów trzeba było przejechać aby poczuć niezwykłą atmosferę naszych Akademii.

To ostatnie tak duże przedsięwzięcie w tym roku, więc nie zabrakło podsumowań tego co udało się nam zrobić.

Niech przemówią same liczby – w 5 wyjazdowych Akademiach wzięło udział pod 400 osób a do tego jeszcze Turnus na 150 uczestników! Nie wspominając o 3 programach stypendialnych i 81 tegorocznych stypendystach… a to nie wszystko!

Jednak najważniejsze podczas takich cukrzycowych spotkań jest to, że każdy ma okazję porozmawiać o cukrzycy, o życiu, o problemach, o wzlotach i upadkach, o tym skąd czerpać siły na słodką codzienność.

Słodkie Anioły!
Słodkie Anioły!

I tak było tym razem. Przedpołudniowa sesja w sobotę był wypełniona właśnie taką treścią. Padło pytanie – Jak droga? A wybór odpowiedzi pozostaje zadaniem dla każdego z osobna.

Najmłodsi wspólnie utworzyli anielską gromadę z ręcznie wykonanych i udekorowanych figur. Dziękujemy Joannie Kućce z Kóz za ogromną pracę!

Słodkie Anioły!
Słodkie Anioły!

Diabetologiczne konsultacje zajęły cała popołudniową serię warsztatów. Cukrzycowe ABC było idealnym sposobem na skuteczną reedukację. W tym czasie odbyła się specjalna sesja fotograficzna. Jej efekty widać na naszym filmie z życzeniami na kanał You Tube MOJACUKRZYCA.PL

Nie zabrakło Gościa Specjalnego!

Podczas Listopadowej Akademii był nim nasz MasterChef – Damian Kordas. A teraz bardzo wyczekiwany, nie tylko przez najmłodszych – św. Mikołaj!

Następcy Damiania Kordasa, naszego MasterChefa!
Następcy Damiania Kordasa, naszego MasterChefa!

Przybył w towarzystwie gigantycznej Śnieżynki, która mimo ochroniarskich rozmiarów była bardzo urocza!

Wory z prezentami trafiły do tych, którzy na nie zasłużyli. Nie było żadnego wyjątku. I do tego były takie obfite, że najmłodsi potrzebowali pomocy rodziców!

Na szczęście reszta poradziła sobie znakomicie, a upominki, które dostarczył św. Mikołaj przydadzą się nie tylko na Świeata Bożego Narodzenia, ale również na Sylwestra i przyszłoroczny karnawał!

menu_03Ponadto w workach znalazły się w nich również książki MENU DLA DIABETYKA, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej oraz Koalicję na Rzecz Walki z Cukrzycą. Członkiem Koalicji oraz Partnerem projektu i akcji jest Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Pięknie wydany album pomoże w lepszym prowadzeniu cukrzycy a już z pewnością stał się inspiracją do potraw wigilijnych, które znalazły się na świątecznie udekorowanym stole podczas uroczystej kolacji. 100 osób na wspólnej Wigilii robi wrażenie!

KONKURS!

Chcesz otrzymać jeden z 10 albumów MENU DLA DIABETYKA? Odpowiedz na pytanie ile plansz ze słowami pojawia się na naszym filmie z świątecznymi życzeniami? Odpowiedź prześlij na adres: biuro@mojacukrzyca.pl Na odpowiedzi czekamy do 21 grudnia.

Niedzielne aktywności – od spaceru po basenowe szaleństwa wypełniły wspólnie spędzony czas, który na takich Akademiach płynie co najmniej dwukrotnie szybciej! Rozmowy, wymiana doświadczeń i wspólna zabawa – nic dziwnego, ze moment wyjazdu zaskoczył wszystkich. Najważniejsze, że znów udało się naładować pozytywną energią, która powinna wystarczyć do następnego spotkania!

A teraz zobaczcie śpiewająco życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT! Zapraszamy do udziału w Konkursie!

WWW.MOJACUKRZYCA.PL – dobra strona cukrzycy!

Ale ten Mikołaj duży!
Ale ten Mikołaj duży!
Co moje to moje!
Co moje to moje!
Jest moc!
Jest moc!

 

Skip to content