Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Nowe technologie i cudowna jesień

Październikowa Akademia dla dzieci i rodzin z cukrzycą była wyjątkowo udana. Nie tylko z uwagi na merytoryczną zawartość, ale również ze względu na fantastyczną atmosferę i cudowną jesienną pogodę.

Piątkowy wieczór, dość ponury nie zapowiadał wybuchu słonecznej pogody w sobotni poranek. Ta niespodziewana zmiana zmusiła nas do lekkiego przetasowania w programie warsztatów. Wybraliśmy się najpierw w góry na spacer szlakiem, który pozwolił nam zobaczyć urodę jesiennych Beskidów. Istebna pod tym względem jest bardzo urokliwa, a rosnące w tamtejszych lasach świerki słyną na całym świecie.

Z górskich ścieżek wpadliśmy prosto do wody… w Parku Wodnym Olza. Atrakcje pozwoliły nam na pełny relaks przed obiadem i czekającymi nas zajęciami. Poobiedni odpoczynek był bardzo krótki, bowiem rozpoczynaliśmy spotkania – dla rodziców i dzieci. Sporo mówiliśmy na temat nowych technologii w leczeniu cukrzycy – od aplikacji na telefon, poprzez systemy CGM i Flash aż po Nightscout, otwarty system stworzony przez rodziców dzieci z cukrzycą.

Dzięki Rafałowi Cudzie, który na sobie przetestował wszystko, mieliśmy okazję poznać bliżej działanie najnowocześniejszych rozwiązań służących do ciągłego monitorowania poziomu cukru. Nie chodzi tu o najnowsze i najdroższe urządzenia tylko sposoby ich wykorzystania przy pomocy tanich i łatwo dostępnych systemów.

Dla wielu była to prezentacja w działaniu magii, bo jeszcze niedawno tak można było powiedzieć o łatwym beznakłuciowym pomiarze glikemii, którego wynik widać na telefonie, zegarku czym komputerze. Może nie wygląda, ale jest! Ciągły podgląd glikemii przy pomocy dostępnego na rynku urządzenia i to niedużym kosztem… Czy to przełom? Złamanie monopolu? Na pewno krok w dobrą stronę.

Pytanie rodzi się takie: Czy to tylko spełnienie marzeń rodziców o pełnej kontroli w czasie rzeczywistym czy faktyczne i pożądane rozwiązanie dla pacjentów z cukrzycą? Zapewne będziemy się przekonywać. Ciekawi jesteśmy też jakie są Wasze doświadczenia z użyciem nowych technologii w prowadzeniu cukrzycy?

Prezentujemy kilka zdjęć owych rozwiązań i kilka obrazków z wyjazdu.

Skip to content