O cukrzycy z Mikołajem. Zimowa Akademia Rodzinna.

Za nami ostatnie już w tym roku spotkanie w ramach prowadzonego od wielu lat cyklu Akademii Edukacyjnych. W jednym miejscu zebrało się aż 92 uczestników z terenu całego kraju, żeby razem spędzić trzy dni na rozmowach, edukacji, świętowaniu i zabawie.

Pogoda dopisała i nawet udało się rodzinnie pozjeżdżać na ośnieżonym stoku. Program Świątecznej Akademii był jak zwykle bardzo intensywny. W ramach spotkań edukacyjnych rodzice i dzieci mieli okazję posłuchać i porozmawiać z diabetologiem p. dr. Katarzyną Olczak na temat nowości w cukrzycy i o tym jak sobie z nią radzić.

Były też zajęcia praktyczne z dietetyczką p. Anna Knapczyńską – dzieci samodzielnie lepiły „kule mocy” , które następnie po przeliczeniu można było ku radości wszystkich –  zjeść! Rodzicom natomiast udało się wspólnie stworzyć bardzo udany przepis na zdrowe i piękne święta.

Nie zabrakło zajęć z psychologiem p. Magdaleną Kuźnik o tym jak radzić sobie z kryzysem w chorobie. W ramach działań artystycznych malowaliśmy piękne świąteczne świeczniki, które wykonała dla nas p. Joanna Kućka – pięknie dziękujemy. Dla najmłodszych najważniejsze było oczywiście spotkanie z Mikołajem, Diabłem i Aniołkiem – były prezenty, występy i mnóstwo radości.

A w sobotni wieczór usiedliśmy wszyscy przy bardzo długim wigilijnym stole,żeby złożyć sobie życzenia, podzielić się opłatkiem i rozpocząć świąteczną ucztę, na którą złożyły się przywiezione przez uczestników potrawy. Ciepłe słowa, wzruszenie i mnóstwo życzliwości – to zabierzemy ze sobą na zbliżający się Nowy Rok.

Dziękujemy firmom Ascensia Diabetes Care i Sanofi Polska za wsparcie pracy świętego Mikołaja!

Skip to content