Plaża z dawką wiedzy

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Dzień bez plaży dniem straconym! To hasło jest zawsze aktualne, bowiem nad Bałtykiem pogoda może zmieniać się bardzo szybko. Na szczęście ten dzień pozwolił nam skorzystać uroków dźwirzyńskiej plaży i morskich fal, które pokazały białe grzywacze.

Silny wiatr połaczony z mocnym słońcem spowodował niesamowity widok. Bałtyko przybrał granatową barwę poprzedzielaną białymi grzbietami spienionej wody. Kąpiel w takich warunkach była prawdziwą przyjemnością. Oczywiście pod okiem naszego ratownika.

Ten dzień to kolejny etap naszej sesji pod hasłem Codzienna Dawka Wiedzy. Tym razem wszystkie grupy rozpoczęły zaliczanie w swoich turnusowych indeksach wiadomości z zakresu insulinoterapii oraz wysiłku fizycznego. Nie jest łatwo. Jak na prawdziwych studiach, a raczej wakacyjnym kursie edukacyjnym w cukrzycy. Wykładowcy doktorzy Alina Strzała-Kłeczek i Miron Chumięcki oraz Wioletta Kurpas i Mariusz Masiarek, skrupulatnie przygotowywali zadania, które mają zakończyć się zaliczeniem i wpisem do indeksu.

Nie zabrakło również poznawania nowoczesnych technologii usprawniających kontrolowanie cukrzycy. Do nich należy system Contour Plus One wraz z aplikacją mobilną zaprezentowany na spotkaniu z przedstawicielem firm Ascensia panem Mariuszem.

Każdy może znaleźć coś dla siebie. Rozwiązań jest wiele. Najważniejsze aby skutecznie i poprawnie prowadzić samokontrolę i w efekcie osiągać zadowalające wyniki wyrównania cukrzycy. Do tego każdy z uczestników otrzymał sympatyczny prezent, czapeczkę idealna na nadmorskie upały.

Wieczorem nie żałowaliśmy gardeł na śpiewaniu. Polskie przeboje karaoke królowały i tak jak to z dobra muzyka bywa połączyły różne pokolenia.

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

Accu-Chek Polfa TarchominCONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content