Ścigali się z cukrzycą. Świetny występ diabetyków na Tour de Pologne!

Reprezentanci Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w składzie Maciej Głowacki – kapitan Drużyny, Dariusz Regulski, Ireneusz Ścięgaj – doświadczeni kolarze oraz młodzi i utalentowani uczestnicy Talent ID Camp Team Novo Nordisk Karolina WitekPrzemysław Kuświk oraz Paweł Wieczorek znakomicie poradzili sobie z wymagającą trasą i dystansem 57 km na Tour de Pologne Amatorów jaki odbył się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

Oto wyniki OPEN: Przemysław Kuświk – 18 miejsce, Maciej Głowacki – 36 miejsce, Irek Ścięgaj – 67 Paweł Wieczorek – 87, Darek Regulski – 484, Karolina Witek – 1611 Jesteśmy DUMNI!!!

W podsumowaniu drużynowym, które brało pod uwagę najlepsze trzy czasy nasi zawodnicy uplasowali się w pierwszej piątce!!!

Przede wszystkim dziękuje za wspólny wyścig i rywalizację. Myślę, że każdy dał z siebie wszystko, w końcu są 4 osoby w setce. Gratuluje każdemu osiągniętego wyniku indywidualnego. – powiedział po wyścigu kapitan Maciej Głowacki.

W przyszłym roku powalczymy już o medal! – zapewnia Paweł Wieczorek.

„Promujemy ideę aktywnego stylu życia, jako najlepszego sposobu na oswojenie choroby. ”  – podkreślił Mariusz Masiarek – Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Warto przytoczyć też słowa Profesor Doroty Zozulińska-Ziółkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu , która też ma na swoim koncie występ w Tour de Pologne Amatorów w ubiegłym roku:

Z cukrzycy nie można się wyleczyć. Ale to nie oznacza, że powinniśmy się poddać i wyczekiwać końca. Za każdym razem doradzam swoim pacjentom, aby żyli aktywnie. Bo ten, kto choruje na cukrzycę, a jest aktywny, ma szansę na dłuższe i lepsze życie. Aktywność fizyczna jest integralną częścią leczenia cukrzycy. W przypadku cukrzycy typu 1 korzyści płynące z treningów dla aktywnych osób są nie do przecenienia, począwszy od lepszego wyrównania metabolicznego, a skończywszy na dobrostanie psychicznym. Co więcej, jak dowodzą badania przy właściwej kontroli schorzenia zmniejsza się też ryzyko hipoglikemii, którą do tej pory uważano za główne przeciwwskazanie do uprawiania sportu.

Wcześniej w Krakowie odbyła się konferencja w ramach kampanii „Ścigamy się z cukrzycą” zobacz Drużyna MOJACUKRZYCA.PL na TdP i kampania Ścigamy się z cukrzycą 

Udział w Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w Tour de Pologne Amatorów wspiera Novo Nordisk.

Skip to content