Ścigamy się z cukrzycą! Sztafeta Ekiden Warszawa 2018

Ścigamy się z cukrzycą! Reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL oraz pracownicy Firmy Novo Nordisk wspólnie promują aktywność fizyczną podczas XIV sztafety maratońskiej EKIDEN 12 maja w Warszawie!
 
Zawodnicy każdej drużyny, składającej się z 6 osób mająi do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km.
 
Bieg 12 maja o 14.00. Chcesz dołączyć? Daj znać!
Reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL. oraz pracownicy Novo Nordisk startują wspólnie w ramach akcji edukacyjnej promującej aktywność fizyczną, jako element lepszej samokontroli w cukrzycy. Aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy, pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych powikłań choroby oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat aktywności fizycznej w leczeniu i przeciwdziałaniu cukrzycy oraz zachęcenie pacjentów do aktywnego trybu życia:

„Promujemy ideę aktywnego stylu życia, jako najlepszego sposobu na oswojenie choroby. Liczymy na to, że zaangażowanie entuzjastów sportu w tym pracowników Novo Nordisk, którzy ochoczo wsparli ideę, pozwoli naszej organizacji na kontynuację działań w tym zakresie.”  – podkreślił Mariusz Masiarek – Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Więcej niż wyścig!

EKIDEN to nie tylko niezwykła atmosfera wydarzenia sportowego i towarzyszące mu emocje. Podczas sztafety będą zebrane środki wspierające działalność Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL. Startujący Pracownicy w symboliczny sposób przekazaują wsparcie finansowe za każdy przebiegnięty w wyścigu km. Jednocześnie przewidziana jest pula dodatkowych środków za każdy pobity rekord życiowy!

Skip to content