Warsztaty w Zielonej Górze. Zdrowo Jem Jestem Aktywny!

To było fantastyczne spotkanie! Rewelacyjna i przyjazna atmosfera edukacji i zabawy. Lubuskie Słodziaki stawiły się wraz z rodzicami w Zielonej Górze w sobotnie przedpołudnie by w niezwykły sposób spędzić czas.

Razem z Grupą Po drugiej stronie cukru i Stowarzyszeniem Przestrzeń 4a przeprowadziliśmy warsztaty na temat sposobów na komponowanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Nie zabrakło sporej dawki aktywności na placu zabaw i podczas realizacji wyjątkowych zadań. Najważniejsze było zaangażowanie naszych najmłodzszych, którym z sukcesem pomagali ich rodzice. Były też okazji do zawierania nowych znajomości w słodkim świecie.

Po zajęciach z wyliczania i przeliczania wartości odżywczych posiłków. Przenieśliśmy się do Ośrodka Wypoczynkowego w Drzonkowie. Tam z radością wymalowaną na słodkich twarzyczkach mieliśmy okazję teorię wprowadzić w praktykę i dosłownie w biegu przeliczać wymienniki na jednostki insuliny z uwzględnieniem wysiłku fizycznego. Najważniejesze, że udało się zapanować nad cukrami, nieco wzburzonymi sporą dawką emocji.

Dziękujemy za współpracę i zaangażowanie przy realizacji warsztatów Zdrowo Jem Jestem Aktyny! wszystkim członkom Grupy a szczególnie Oldze Arcikiewicz-Mosiądz. Do następnego razu!

Oto galeria:

Skip to content