Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Warsztaty w Brennej. Kwietniowa Akademia Rodzinna.

Pierwszy tegoroczny wyjazd edukacyjny odbył się w malowniczej Brennej w pierwszy poświąteczny weekend 7-9 kwietnia. Ponad trzydzieścioro uczestników – dzieci z cukrzycą i ich rodziny wzięło udział w trzydniowych warsztatach szkoleniowych.

Piątkowy wieczór upłynął nam pod znakiem zawierania nowych znajomości. Wśród uczestników było sporo nowych twarzy i świeżo zdiagnozowanych pacjentów. To spotkanie pokazało , iż nie są sami. Rozmawialiśmy tez na istotne tematy dotyczące życia z cukrzycą i wzajemnych relacji w rodzinach. Nie zabrakło tez poruszania kwestii oddziaływania mediów społecznościowych na rzeczywistość osoby chorej na cukrzycę, z tej dobrej i tej złej strony.

W sobotnie przedpołudnie przekonaliśmy się że przeliczanie wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych nie jest tak zawiłe, a jeśli dodamy do tego kilokalorie to możemy osiągać jeszcze lepsze efekty. Nad szkoleniowymi zajęciami czuwała dietetyk Teresa Woźnica. W tym samym czasie odbyło się Walne Zebranie Członków Towarzystwa.

Cudowna pogoda zachęcała do aktywności. Długi spacer po górskich szlakach oraz pływanie w basenie pozwoliło zrzucić zbędne kalorie i zmniejszyć insulinooporność. W trakcie specjalnych zajęć dzieci miały okazje samodzielnie powalczyć z wymiennikami i dawkami insuliny.

W niedzielę odbyło się ważne szkolenie z prawnych aspektów wsparcia osoby chorej na cukrzycę i jej rodziny. Najważniejsze sprawy dla małego diabetyka od dofinansowań leczenia, poprzez orzekanie o niepełnosprawności aż po refundację najnowszego sprzętu omówili członkowie Zarządu Towarzystwa Aleksandra Świerzy i Mariusz Masiarek.

Dzień zakończył spacer w pełnym słońcu, bowiem wiosna wybuchła swoja pełnia włąsnie w tę niedzielę. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach.

Skip to content