Warsztaty Zdrowo Jem Jestem Aktywny i Piknik Rodzinny nad jeziorem!


Za nami kolejne spotkanie w ramach programu Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Tym razem przeprowadziliśmy warsztaty dla dzieci chorych na cukrzycę z województwa śląskiego, które zostały niedawno zdiagnozowane.

Uczyliśmy się i bawiliśmy. Najmłodsi znakomicie poradzili sobie z wyznaczonymi zadaniami, a nad poprawnością ćwiczeń na temat sposobów na zdrowe i pełnowartościowe posiłki oraz właściwe ich przeliczanie na WW, WBT i kcal czuwała dietetyczka Teresa Woźnica.

Dzieci zostały podzielone na trzy drużyny, które pod okiem wolontariuszek Moniki i Gosi Poloczek oraz Oliwii Janoty miały do zrobienie sporą dawkę aktywności. Specjalnie przygotowane zadania z uśmiechem i kreatywnością zostały następnie przedstawione uczestnikom spotkania.

Rodzice i opiekunowie dzieci mieli okazję do spotkania i wymiany doświadczeń na temat życia z cukrzycą. W specjalnym panelu dyskusyjnym wzięli udział również dr Kornelia Szendzielorz-Honisz, diabetolog, Anna Urbanik i Teresa Woźnica, twórczynie grupy  Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia! oraz Mariusz Masiarek, przewodniczący Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Popołudnie wypełnił nam PIKNIK RODZINNY połączony z żeglarską przygodą. Niestety nie sprzyjał nam wiatr, ale i tak udało się zapoznać z jeziorem Dzierżno.

Projekt realizowany przy współpracy z firmą Novo Nordisk.

Oto kilka zdjęć z