Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Radość z grania! Piłkarskie zmagania na Insulin on Board 2024

Za nami kolejny turniej Insulin On Board. Przez dwa dni na boiskach i hali w Warszawie Białołęce trwały międzynarodowe rozgrywki w piłce nożnej dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą. Wracamy z głową pełną pozytywnych emocji, nowymi przyjaźniami, tytułami i pucharami dla Najlepszej Zawodniczki i Najlepszego Bramkarza turnieju!

W tej edycji turnieju wystawiliśmy dwa zespoły w dwóch różnych kategoriach juniorów 2007-2009 i seniorów 2006 i starszych.

Dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi z Poznania wystawiliśmy w kategorii 2007-2009 wspólną drużynę MOJACUKRZYCA.PL CukierAsy w wyjątkowym składzie 4 zawodniczek i 4 zawodników! Był to jedyny taki zespół!

Z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem i oddaniem zagrali: Maja Gliwińska, Wiktoria Langner, Martyna Ostrowska, Liwia Jakubowska, Jakub Żuk, Jakub Partuś, Piotr Ciemięga i Igor Jaworski.

Graliśmy z odwagą, starając się jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności piłkarskie! I to się udało pomimo kontuzji i spiekoty! W każdej naszej akcji dawaliśmy z siebie wszystko! A przeciwnicy nie ułatwiali nam zadania.

W grupie rywalizowaliśmy z reprezentacjami Węgier, Słowacji oraz drużynami Pogromcy Cukrów, Debeściaki Lublin, i Waleczni Warszawa.

Ostatecznie po najlepszej grze na jaką było nas stać zajęliśmy 6 miejsce a Wiktoria Langner została wyróżniona tytułem Najlepszej Zawodniczki Turnieju!

Rozgrywki młodszych kategorii odbywały się na skąpanych w słońcu boiskach trawiastych, natomiast najstarsi rywalizowali w pobliskiej hali sportowej w międzynarodowym turnieju futsalu.

Właśnie tam w kategorii seniorskiej 2006 i starsi wystawiliśmy drużynę MOJACUKRZYCA.PL Sugar Team w składzie: Krzysztof Żak, Jakub Chojecki, Michał Szumilewicz, Marcin Ostrowski i Wojciech Masiarek.

To były bardzo zacięte spotkania! Chociaż nie dysponowaliśmy zmianami to nawiązaliśmy równorzędną walkę z bardzo trudnymi przeciwnikami!

Na boisku rywalizowaliśmy z reprezentacjami krajów! Przeciwko nam stanęły ekipy Włoch i Słowacji a także Polski U21 oraz Reprezentacja Polski w futsalu, aktualni wicemistrzowie Europy!

W pamięci zapadnie nam niezwykle wyrównane spotkanie z reprezentacją seniorską Polski – zwycięski gol padł w ostatnich 3 sekundach meczu! Dziękujemy za wsparcie ekipie Poland U21.

Dwumecz z reprezentacją Włoch – AGD Umbria Italia zakończył się bardzo przyjacielsko. Każdy wygrał jedno spotkanie! A przy okazji nawiązaliśmy bardzo sympatyczne relacje! Grazie mille!

Spotkań z reprezentacjami Słowacji i Polski U21 pomimo ogromnego zaangażowania i bardzo zaciętej sportowej walki nie udało się wygrać.

Nasze mecze wzbudzały spore zainteresowanie licznie zgromadzonych na hali kibiców, którzy ogromnymi brawami nagradzali akcje naszych zawodników, wspierali nasze poczynania, podziwiali nasze umiejętności i nieustępliwość w grze!

Nie umknęło to uwadze także organizatorom i sędziom, którzy przyznali naszemu zawodnikowi zaszczytny tytuł i puchar! Najlepszym Bramkarzem Turnieju został Krzysztof Żak!

Taki turniej to przede wszystkim pozytywne emocje i ogromne wzajemne wsparcie a także pokazanie, że cukrzyca nie stanowi żadnej przeszkody w uprawianiu sportu i aktywności fizycznej!

Dziękujemy za znakomitą organizację imprezy, nie tylko ze sportowymi atrakcjami naszym przyjaciołom z Fundacji Dla Dzieci z Cukrzycą! Wielkie brawa!

Dziękujemy również naszym przyjaciołom z CukierAsów! Jeszcze niejeden turniej przed nami!

Dziękujemy także Opiekunom – bez Was nie byłoby takiej atmosfery! Osobne brawa dla naszego najmłodszego kibica Kazika!

I na koniec najważniejsze!

Ogromne podziękowania dla naszych Zawodniczek i Zawodników! Jesteście Wielcy!

Oto kilka zdjęć autorstwa Paweł Maul Fotografia oraz naszych Opiekunów.

Skip to content