Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Zamknięta pętla Tidepool zaakceptowana przez FDA

System zamkniętej pętli Tidepool Loop, który może ustawić pacjent osobiście został zaakceptowany do użytku dla osób z cukrzycą typu 1 w wieku od sześciu lat przez Amerykańską Agencje Leków (FDA). Oznacza to, że Tidepool Loop jest teraz pierwszym dopuszczonym do powszechnego użytku zautomatyzowanym systemem podawania insuliny typu DIY, „zrób to sam”.

Po wielu latach działań, 24 stycznia 2023 roku, Amerykański zespół Tidepool Loop uzyskał zezwolenie FDA dla zautomatyzowanego systemu podawania insuliny typu „zrób to sam”. Oprogramowanie, opracowane przez Tidepool Loop łączy trzy komponenty: system ciągłego monitorowania glikemii (CGM), pompę insulinową i specjalny algorytm, który jest dostępny na smartfony z systemem iOS.

Tidepool nie ogłosił jeszcze, które urządzenia będą kompatybilne z systemem, natomiast dotychczasowa interoperacyjność Tidepool Loop może dać użytkownikom większą elastyczność w wyborze kompatybilnej pompy i CGM, które preferują.

Dotychczas tworzenie pętli typu „zrób to sam” wymagało znaczących ingerencji w pompy insulinowe i instalowanie nowego oprogramowania. Wymagało to specjalistycznej wiedzy technicznej, oraz groziło ryzykiem awarii pompy. System po zezwoleniu przez FDA może rozwiązać część tych ograniczeń, umożliwiając większej liczbie osób z cukrzycą typu 1 dostęp do korzyści płynących z tego typu systemu zautomatyzowanego podawania insuliny.

Teraz czas na uzyskanie odpowiednich zezwoleń na Europę.

Tidepool to także pierwsza aplikacja AID (automated insulin delivery), którą można sterować bezpośrednio z Apple Watch, zapewniając użytkownikom większą dyskrecję i wygodę podczas dawkowania insuliny. Aplikacja nie będzie dostępna na urządzeniach z Androidem w momencie premiery; jednak według strony internetowej Tidepool firma pracuje nad rozszerzeniem kompatybilności z urządzeniami z Androidem.

Być może najbardziej znaczącą cechą Tidepool Loop jest zdolność oprogramowania do umożliwienia komponentom z różnych systemów dostarczania insuliny w skoordynowany sposób, bez wysiłku ze strony użytkownika. Sam system Tidepool Loop nie jest dostarczany z CGM i pompą insulinową – jest to własny algorytm AID, który może obsługiwać CGM i pompę insulinową za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Innymi słowy, CGM otrzymuje niezbędne informacje, Tidepool Loop jest mózgiem, a pompa podaje insulinę.

Tidepool nie ogłosił jeszcze, które urządzenia będą kompatybilne z systemem, ale firma ma istniejące partnerstwo rozwojowe z producentem CGM Dexcom i jeszcze nienazwanymi producentami pomp, aby zintegrować swoje urządzenia z platformą Tidepool Loop.

W przeciwieństwie do istniejących systemów AID, które działają wyłącznie z jedną marką, interoperacyjność Tidepool Loop może dać użytkownikom większą elastyczność w wyborze kompatybilnej pompy i CGM, które preferują.

źródło: diaTribe

strona sytemu Tidepool

Zobacz także:

Skip to content