Zjazdowo, biegowo i artystycznie. 18 Zjazd PTD w Poznaniu

Za nami 18 Zjazd Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, który odbył się od 18 do 20 maja w gościnnym Poznaniu. Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą zostało zaproszone do udziału w tym najważniejszym wydarzeniu w polskiej diabetologii.

Zjazd był pełen ciekawych sesji naukowych a także prezentacji wyników badań nad najnowszymi rozwiązaniami w terapii cukrzycy.

Ponadto jedna z firm zaprezentowała niezwykle ciekawe urządzenie do pomiaru poziomu glikemii. Polega ono na umieszczeniu sensora do pomiaru poziomu cukru pod skórą, raz na 3 miesiące i umożliwienie w ten sposób ciągłego monitorowania glikemii u aplikacji oraz w gabinecie lekarskim. Urządzenie o nazwie Eversense CGM ma być dostępne od jesieni a jego koszt będzie podobny do aktualnie sprzedawanych systemów CGM.

Zjazd odwiedzili również znani prezenterzy i dziennikarze, wśród nich Robert Makłowicz, który opowiadał o kuchni śródziemnomorskiej w diecie cukrzycowej oraz Martyna Wojciechowska, która na swoim przykładzie wskazywała jak można starać się motywować pacjentów.

Zjazd to także imprezy towarzyszące. Sporo mówiło się o I Mistrzostwach Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej. Przez cały Zjazd można było oglądać specjalny film prezentujący uczestników, w tym bardzo widoczne Drużyna MOJACUKRZYCA.PL

Mocnym akcentem kładącym nacisk na promocje aktywności fizycznej wśród pacjentów był bieg pod hasłem Cukrzyca Warta Poznania. Druzyna MOJACUKRZYCA.PL miała tam silną reprezentację – dziękujemy Irenie Guszczyńskiej, Michałowi Jelińskiemu i Mariuszowi Masiarkowi.

Nie zbrakało tez koncertu charytatywnego, z którego dochód przeznaczono na działalność fundacji EUKC. Wystąpiła Sylwia Grzeszczak, a wcześniej jako support na scenie pojawiły się nasze podopieczne Ula Kowalska ze Skierniewic i Magda Krzemińska z Koszalina. Niestety nie dojechała Julia Walczyna.

Nasze słodkie wokalistki zaśpiewały cudownie wzbudzając ogromny aplauz i pozostawiając niezapomniane wrażenie. Ula brawurowo wykonała utwór „If I Ain’t Got You” Alicii Keys a Magda subtelnie zaśpiewała piosenkę „Kiedy nie ma miłości” Marii Sadowskiej.

Wykonania tak spodobały się Sylwii Grzeszczak, że gwiazda wieczoru zaprosiła nasze dziewczyny do wspólnego wykonania piosenki „Tamta dziewczyna” podczas swojego koncertu.

Dziękujemy Zarządowi Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego a szczególnie prof. Dorocie Zozulińskiej-Ziółkiewicz i prof. Maciejowi Małeckiemu za możliwość prezentacji utalentowanych diabetyków oraz działań Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą podczas wspaniały zjazdowych dni w Poznaniu.

Poniżej film i zdjęcia z Poznania.

 

 

Skip to content