Brązowy medal Marty Bokun!

Marta Bokun, stypendystka Drużyny MOJACUKRZYCA.PL i jej zespół MOSW Choszczno na podium Klubowych Mistrzostw Europy w kajak polo!

Mecz z Francuzkami z Montpellier. Marta Bokun z nr 5.

Po dwudniowych zmaganiach na trzech boiskach na akwenie w Kaniowie rywalizowały reprezentacje klubów z 11 krajów od Hiszpanii, Słowenii, po Czechy, Francję, Niemcy i Holandię.

Klubowe mistrzostwa Europy w kajak-polo. To Liga Mistrzów w tej dyscyplinie.

Trzecie miejsce zostało wywalczone po zaciętych spotkaniach z Niemkami i Francuzkami.

Reprezentacja kibiców Drużyny MOJACUKRZYCA.PL obecna na trybunach miała okazję przekonać się, że kajak polo to sport wymagający siły, zwinności i koncentracji.

Jest uśmiech... pomimo ogromnego zmęczenia!
Jest uśmiech… pomimo ogromnego zmęczenia!

Najważniejsze, że pomimo zmęczenia na twarzy zawodniczek i zawodników zawsze pojawiał się uśmiech.

Oto relacja Marty:

Po niezbyt dobrym początku tego turnieju finalnie udało nam się wskoczyć na najniższy stopień podium Klubowych Mistrzostw Europy. Mecz o 3 miejsce zakończył się w dogrywce tzw. „złotą bramką” (w sytuacji kiedy mecz musi rozstrzygać na korzyść jednej z drużyn jest dogrywka 2x 5 minut i drużyna,która pierwsza trafi gola wygrywa). Co prawda 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu to nasza drużyna również trafiła decydującą bramkę,jednak nie została ona przez sędziów zaliczona.

Mały finał był powtórką finału tegorocznych Mistrzostw Polski, na krórych to przegrałyśmy tylko jeden mecz właśnie o złoto – z drużyną UKS SET Kaniów. Stąd też można powiedzieć, że zdobycie tego brązowego medalu w takich okolicznościach jest BEZCENNE!!

Podczas ostatniego spotkania z Martą w Dźwirzynie nasi podopieczni pytali o to jak pogodzić życie z cukrzycą z karierą zawodową i sportową. Odpowiedź jest prosta! – Cukrzyca i sukces? To możliwe!

Z cukrzycą można naprawdę wiele. Być sportowcem, prawnikiem, reprezentantem Polski i diabetykiem! zapewnia Marta Bokun

Jesteśmy pełni podziwu i uznania! Niech ten sukces będzie inspiracją dla wszystkich!