Damian Kordas – diabetyk w MasterChef!

Damian Kordas
Damian Kordas, fot. Facebook

Damian Kordas, 22-letni student z Wrocławia znalazł się wśród uczestników popularnego programu kulinarnego MasterChef w telewizji TVN. Damian choruje na cukrzycę i już został okrzyknięty najbardziej wytrwałym zawodnikiem biorącym udział w zmaganiach.

Jak czytamy na oficjalnej stronie programu za trzecim razem udało mu się wejść do finałowej czternastki. Cały rok się przygotowywał i systematycznie odhaczał punkt po punkcie z listy: „Jak dostać się do MasterChefa”. Brał udział w niezliczonych warsztatach kulinarnych, cukierniczych, serowarskich. Nauczył się gotować od babci, u której mieszka we Wrocławiu. Zaczął gotować w 2005 roku, kiedy jego tata wyjechał na misję do Afganistanu, a on chciał pomóc mamie, która i pracowała i studiowała. Kiedy czegoś nie wiedział, to zawsze dzwonił po poradę kulinarną do babci.

Od wielu lat choruje na cukrzycę, ale absolutnie nie przeszkadza mu to w jego kulinarnej pasji. Jego celem jest ukończenie Le Cordon Bleu w Paryżu i odbycie stażu u Gordona Ramseya, bo potem będzie już mógł otworzyć swoją restaurację.

Już niedługo Damian opowie na www.mojacukrzyca.pl – dobrej stronie cukrzycy! więcej o swojej pasji i życiu.

Tymczasem przesłał zaproszenie:

Kochani ! W najbliższą niedziele spotkamy się dwa razy. Pierwszy raz od 8:30 do 11:00 w Dzień Dobry TVN poopowiadam trochę o programie MasterChef.  A o 21:30 kibicujcie mi w programie MasterChef – pierwsze zadanie grupowe, pierwsze kłótnie, dużo emocji, ale przede wszystkim mnóstwo pyszności.  Zapraszam do kibicowania!

Trzymajmy kciuki!

Skip to content