Edukacja, zabawa i wyśmienita atmosfera. Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! w Kaliszu.

Za nami kolejne spotkanie z najmłodszymi słodziakami i ich opiekunami w ramach programu Zdrowo Jem! Jestem Aktywny!, edycji dla dzieci z cukrzycą, który realizujemy w całej Polsce wraz z naszymi Partnerami: Grupa wsparcia Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia!Grupa wsparcia Opolskie SłodziakiStowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

Po spotkaniach w Krasiejowie dla dzieci z woj. opolskiego, w Krakowie dla rodzin z Małopolski przyszedł czas na spotkanie w Kaliszu dla dzieci z woj. wielkopolskiego. Partner spotkania Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

Ponad 30-osobowa grupa uczestników wspólnie uczyła się i bawiła pod okiem ekspertów w Grill Chacie w miejscowości Szałe. Dzień rozpoczęły zmagania w specjalnym quizie rodzinnym. Jego wyniki i nie zawsze jednakowe rodzinne odpowiedzi wzbudziły dużo radości. Kolejne starcie nastąpiło w bitwie z wymiennikami węglowodanowymi i białkowo-tłuszczowymi. Reedukacja w tej dziedzinie jest zawsze potrzebna. Wagi i tabele, kalkulatory i aplikacje też. Najważniejsze, że dzieci musiały sobie poradzić bez pomocy rodziców, którzy w tym czasie spotkali się z dietetykiem Teresą Woźnicą. W spotkaniu wzięły udział również znakomity edukator, Kawaler Orderu Uśmiechu Elżbieta Dębska oraz prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu Elżbieta Świtaj, które służyły radą uczestnikom.

W drugiej części zmagań trzy drużyny w kolorach logo Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą miały za zadanie wykonać aż dwanaście zadań. Pod opieką wolontariuszek Aleksandry Świerzy i Moniki Poloczek oraz przewodniczącego Towarzystwa Mariusza Masiarka zespoły Czerwonych, Niebieskich i Żółtych rewelacyjnie wypełniły swoje zadania i wyśmienicie zaprezentowały się przed uczestnikami. Na koniec zostały nagrodzone przez prowadzącą warsztaty Irenę Guszczyńską.

Całość dnia zakończyło pływanie po jeziorze z wykorzystaniem własnych mięśni czyli przejażdżka rowerami wodnymi po okolicznym jeziorze.

Kolejne Warsztaty z tego cyklu 11 czerwca 2017 nad Jeziorem Dzierżno Warsztaty Zdrowo Jem Jestem Aktywny i Piknik Rodzinny nad jeziorem!

Projekt realizowany przy współpracy z firmą Novo Nordisk.

Oto Galeria zdjęć

 

 

Skip to content