Fabryka Dźwięku wspomaga diabetyków!

Oto utwory oraz klipy, które powstały podczas Fabryki Dźwięku, nowatorskiego projektu dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę, który został zainaugurowany na organizowanym przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą Turnusie Edukacyjnym w Dźwirzynie.

Fabryka Dźwięku to wspólne przedsięwzięcie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Sebastiana Polkowskiego, znanego jako Polo, rappera i producenta muzycznego współpracującego m.in z Onarem i Skorupem, twórcy Fundacji „Melodie Miasta” www.melodiemiasta.pl

Dzieciaki odkrywały swoje zainteresowania i pozbywały się barier i obciążeń emocjonalnych. Nie spodziewałem się takich pozytywnych reakcji. Nie miałem świadomości jak bardzo cukrzyca, jako przewlekła choroba wpływa na ich postrzeganie rzeczywistości – wspomina Sebastian Polkowski

Warsztaty były prowadzone dla ponad 100 osób, dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat. Zostały zakończone powstaniem 7 utworów muzycznych.

Mariusz Masiarek, przewodniczący Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą, pomysłodawca przedsięwzięcia dodaje:

Oprócz nowatorskiej formy zajęć, chcieliśmy w nietypowy sposób wpłynąć na poprawę wyników leczenia cukrzycy wśród najmłodszych diabetyków. Szybko się integrowali i otwierali na nowe wyzwania w terapii. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania a premierowe odsłuchanie wprawiło nas osłupienie a zaraz potem w zachwyt i dumę z dzieła nas wszystkich.

Jak mocno zajęcia wpłynęły na rzeczywistość młodzieży z cukrzycą mogą świadczyć opinie rodziców dzieci uczestniczących w Turnusie w Dźwirzynie. Oto jedna z wypowiedzi:

Chciałabym bardzo podziękować za opiekę nad Filipem. Do tej pory nie mogę go poznać tak się zmienił. Mam na myśli jego cukrzycę i dietę. Myślałam, że tak dobrze będzie tylko parę dni po przyjeździe, a tu dalej się trzyma.

Fabryka Dźwięku dopiero rozpoczęła swoje działania. Planujemy kolejne warsztaty a tymczasem zachęcamy do obejrzenia teledysków z 7 utworami:

„Kosmos” – Grupa 6

„Wymiatacze” – Grupa Dzieci z Rodzicami

„Na Na Song” – Grupa 3

„Motywacja” – Grupa 5

„Grzywa Gang” – Grupa 1

„Petitki” – Grupa 3

„Sweet Tom’s Dinner” – Grupa 4

Skip to content