Ruszamy do szkół! Kodeks Dobrych Praktyk!

Program Zdrowo Jem – Jestem Aktywny promuje zdrowy tryb życia w oparciu o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Rozpoczynamy realizację warsztatów pod hasłem „Kodeks Dobrych Praktyk” w szkołach podstawowych w województwie śląskim.

plakat_kodeks_wwwZrób prezent swojej szkole! Chcesz aby w Twojej szkole odbyła się promocja aktywnego stylu życia, oraz zdrowej i pełnowartościowej diety u dzieci i młodzieży zgłoś się do Biura Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. tel. 32 331 345 lub 605 331 345, email:biuro@mojacukrzyca.pl

Warsztaty są bezpłatne. Ilość warsztatów jest ograniczona. Prosimy o jak najszybsze zgłoszenie swojej placówki!
Program Zdrowo Jem – Jestem Aktywny został zainicjowany w 2014 roku przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

W I edycji programu w wybranych placówkach oświatowych odbyły się multimedialne warsztaty oraz konkurs plastyczny poświęcone promocji aktywnego stylu życia, oraz zdrowej i pełnowartościowej diety u dzieci i młodzieży. Integralną częścią projektu była konferencja dla nauczycieli, połączona z prezentacją materiałów szkoleniowych przeznaczonych do wykorzystania podczas zajęć lekcyjnych.

II edycja programu pod hasłem “Kodeks Dobrych Praktyk” jest realizowana wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Polska pod względem nasilenia otyłości u dzieci i młodzieży znalazła się w przełomowym momencie. Istnieje bowiem szansa na zatrzymanie tej światowej epidemii i uniknięcia drogi, jaką przeszły inne kraje, w których – jak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowia – odsetek dzieci otyłych dochodzi do 20% i nadal wzrasta.

Z najnowszych badań Instytutu Żywości i Żywienia w Warszawie wynika, że aż 28 proc. chłopców i 22 proc. dziewcząt w ostatnich klasach szkoły podstawowej ma nadwagę lub jest otyłych. Takie dane i tempo wzrostowe pozwalają na prognozę, iż w ciągu najbliższych lat zdecydowanie zwiększy się ryzyko zachorowalności na choroby cywilizacyjne, a w szczególności na cukrzycę typu 2.

Dodatkowo, liczba dzieci wykazujących stan przedotyłościowy, czyli nadwagę, już dorównuje innym krajom.

Dzieci tyją, ponieważ źle się odżywiają i są coraz mniej aktywne.

Skip to content