Festiwalowe wspomnienia

Skrzydlaty cukrowy potwór już na mecie Biegu Przebierańców...
Skrzydlaty cukrowy potwór już na mecie…

Po raz drugi ekipa Drużyny MOJACUKRZYCA.PL gościła na PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy. Oprócz tradycyjnego biegu promującego profilaktykę cukrzycy Bieg 1 km dalej od cukrzycy! oraz akcji promujących problematykę osób chorych na cukrzycę było też sporo okazji do występów biegowych! Wszak to największa impreza tego typu w Polsce!

Jadwiga Przybyło i Mariusz Masiarek IV GMNW
Jadwiga Przybyło i Mariusz Masiarek IV GMNW

Rozpoczęliśmy jednak od udziału w uroczystej Gali Festiwalu Biegów, gdzie mieliśmy jako partner imprezy okazję uczestniczyć w finale plebiscytu na Biegowe Wydarzenie Roku, Biegowa Książkę Roku oraz Najlepszego Bloga. Zobaczyliśmy mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi.

Na pewno należy do nich pomysłodawca i organizator Biegu Charytatywnego „Wybiegaj sprawność” Janusz Bukowski. Bartosz Olszewski to z kolei najlepszy autor bloga www.WarszawskiBiegacz.pl i Biegowy Dziennikarz Roku 2014/15. I wreszcie biegowa książka roku to pozycja „Szczęśliwi biegają ULTRA” Krzysztofa Dołęgowskiego.

11934491_429383110579385_7477160991124216024_oPorane w sobotę nasi reprezentanci rozpoczeli startem w IV Górskich Mistrzostwach Polski w Nordic Walking. Na starcie stawili się Jadwiga Przybyło i Mariusz Masiarek. Z powodzeniem ukończyli średnio wymagającą trasę na Górę Parkową.

O 11.00 z głównego deptaka ruszył bieg „Życiowa Dziesiątka” z Krynicy do Muszyny. Kolorowa, ponad póltoratysięczna liczba uczestników ruszyła honorowo z centrum by po niecałym kilometrze ruszyć na 10 km bieg.

Na mecie Biegu o Pucha RMF FM
Na mecie Biegu o Pucha RMF FM

Wśród nich znaleźli się ubrani w koszulki Drużyny MOJACUKRZYCA.PL Sonia Przybyło, Ireneusz Paruzel oraz Mariusz Masiarek. Po niecałych 50 minutach wszyscy spotkali się na mecie w Muszynie. Z uśmiechami na twarzy i z medalami na szyi.

Nie zabrakło Drużyny MOJACUKRZYCA.PL również w Biegu Dzieci o Puchar Radia RMF FM. Naszych barw dzielnie bronił Wojtek Masiarek.

Człowiek Choinka
Człowiek Choinka

Jednak najwięcej emocji wzbudził najbardziej kolorowy bieg na 6 PZU Festiwalu Biegowym, czyli Bieg Przebierańców. Stworzyliśmy skrzydlatego cukrowego potwora o wielu rozczochranych głowach.

Najbardziej kolorowe postaci to nasze dzieciaki – Paulina Grajper, Krystian Popiół, Ala Paruzel, Wiktoria Popiół i Wojtek Masiarek. Na szczęście dystans biegu to tylko 600 metrów, dzięki czemu najmłodsi wraz z mocną ekipą rodziców z uśmiechem dotarli na metę. Najbardziej podobały nam się stroje Człowieka Choinki oraz Człowieka Kostki Rubika.

Człowiek Kostka Rubika
Człowiek Kostka Rubika

A nasz bieg na 1 km to już kolejny dzień… Bieg 1 km dalej od cukrzycy! „Czy to w parku, czy ulicą biegać można i z cukrzycą!” – takie hasło można było usłyszeć podczas 6 edycji PZU Festiwalu Biegowego.

Składamy podziękowania dla Zygmunta Berdychowskiego, pomysłodawcy Festiwalu Biegowego i Forum Ekonomicznego w Krynicy, Jerzemu Bochyńskiemu, prezesowi Fundacji Instytutu Studiów Wschodnich i całej ekipie organizatorów Festiwalu za możliwość propagowania idei walki z cukrzycą na PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy

Już teraz wraz z organizatorami zapraszamy do Krynicy w przyszłym roku!

Rozgrzewka..
Rozgrzewka..

header-3-pl

Skip to content