Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Marcowa Akademia Edukacyjna w blasku słońca!

Cudowny wiosenny – właściwie letni weekend za nami. Kolejny już raz spotkaliśmy się w gościnnym Korbielowie, który tym razem rozpieścił nas cudownym słońcem z letnią temperaturą 27 stopni.

Pierwszy w tym roku wspólny, wiosenny wyjazd obfitował jak zawsze w atrakcje a pogoda zachęciła nas do puszczenia wodzy fantazji. Już w piątkowy wieczór powstawały kolorowe wiosenne kwiaty oraz motyle które w sobotnie przedpołudnie zostały wypuszczone na hali Buczynce i hali Miziowej, gdzie dzielnie, wspólnie dotarliśmy mimo śniegu i momentami trudnych warunków na szlaku. Jednak nagroda za wysiłek była wspaniała – błękitne niebo piękne widoki i ciepła herbata w schronisku… a i obiad po zejściu smakował wyjątkowo.

Jak zawsze na naszych warsztatach nie zabrakło spotkań z ciekawymi osobami, tym razem odwiedziła nas przedstawicielka Sanofi Aventis Marta Skorek, która zaprezentowała  nową linię dermokosmetyków Emolium diabetix, dedykowaną diabetykom.

A najważniejsze, że bardzo chętnie spotykaliśmy się ze sobą, rozmawiając o problemach dotyczących codzienności naszych pociech.  Dużym zainteresowanie cieszyło się spotkanie z dietetykiem a także rodzicem dziecka chorego na cukrzycę Teresą Woźnicą, która znając temat „od podszewki” podzieliła się cennymi uwagami i sprawdzonymi sposobami radzenia sobie na co dzień z dietą a także umiejętnością robienia zdrowych i rozsądnych zakupów. Teresa jest także jednym z administratorów grupy na Facebook’u  Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia!

Nasi lekarze dr Alina Strzała-Kłeczek oraz dr Joanna Zarębska wspierały rodziców w  trapiących ich problemach  z leczeniem, dawkowaniem insuliny oraz trudności w akceptacji choroby zwłaszcza w przypadku nowych zachorowań.

Najmłodsi w tym czasie wykonywali świąteczne kartki wielkanocne oraz projektowali wielkanocnego zająca, a także korzystali z atrakcji  kameralnego, jontkowego basenu
a przede wszystkim spędzali  czas  na wspólnej zabawie i poznawaniu się nawzajem.

Uśmiechy na twarzach naszych dzieci świadczyły o tym, że integracja się udała i spotkamy się znów….na kolejnych warsztatach.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy!!!

Skip to content