Nagrody Paulina przyznane! Oto laureaci edycji 2023.

Katarzyna Konwińska i Aleksandra Zarzycka to laureatki nagrody dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę, którzy pomimo zmagania się na co dzień z nieuleczalną chorobą działają na rzecz innych istot i środowiska naturalnego. Serdecznie gratulujemy!

Nagroda za działalność społeczną „Paulina” jest przyznawana przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Inspiracją do ustanowienia Nagrody była działalność naszej podopiecznej Pauliny Pietrzykowskiej. Nagroda jest przyznawana osobom do 20 roku życia, ma charakter symboliczny.

Na podstawie nadesłanych zgłoszeń zgodnie z regulaminem Kapituła Nagrody „Paulina” przyznała również specjalne stypendia w wysokości 3000 złotych dla Katarzyny Konwińskiej oraz 2000 złotych dla Aleksandry Zarzyckiej.

Katarzyna Konwińska, studentka Politechniki Poznańskiej, działa w organizacji studenckiej Progresio Promotio. Między innymi koordynuje akcję Szlachetna Paczka oraz organizuje ogólnopolskie spotkania Młodych Lednica 2000. Udziela się w Duszpasterstwie Akademickim św. Rocha w Poznaniu oraz włącza się w organizację biegu Gołanieckiej Kompanii Powstańczej.

Aleksandra Zarzycka działa na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Między innymi organizując akcję charytatywną „Walentynkowe duszki” na rzecz toruńskiej organizacji Arkadia. Pomagała w zdobywaniu sponsorów do loterii fantowej, której celem było zebranie środków na budowę ścieżki muzyczno-sensorycznej dla podopiecznych Fundacji.

Serdecznie gratulujemy! Niebawem szerzej przedstawimy sylwetki naszych Laureatek!


Paulina Pietrzykowska

Aktywizm pomaga się otworzyć. Byłam zamknięta w sobie, nie odzywałam się pierwsza, brakowało mi pewności siebie i świadomości swojej wartości. Teraz, kiedy poznaję nowych ludzi, opisują mnie jako pozytywną, odważną i energiczną. Właśnie działalności społecznej zawdzięczam tę zmianę. – Paulina Pietrzykowska


Zobacz także:

Skip to content