Nowe rozwiązanie w samokontroli

Monitorowanie cukrzycy i pomiary poziomu cukru to codzienność życia diabetyków. Każde rozwiązanie, które może ułatwić te działania i poprawić efekty wyrównania cukrzycy jest godne uwagi.

W Polsce, w pierwszym miejscu na świecie, zaprezentowano rozwiązanie, które łączy glukometr wraz z aplikacją mobilną. To kolejny krok w rozwoju samodzielnego monitorowania stężenia glukozy we krwi przez pacjenta, umożliwiający płynne przesyłanie wyników z glukometru do aplikacji mobilnej oraz analizę schematów i trendów, co może ułatwić leczenie cukrzycy.

Rozwiązanie nazywa się Contour Plus One i obejmuje  prosty w obsłudze, inteligentny glukometr z funkcją łączności bezprzewodowej, który komunikuje się ze smartfonem za pośrednictwem łącza Bluetooth a następnie dane są zapisywane. Dzięki temu pacjenci zyskują możliwości analizy schematów i trendów oraz mogą zrozumieć w jaki sposób ich codzienne zachowania wpływają na stężenie glukozy we krwi i pozyskać wiedzę więcej o swojej cukrzycy i podejmować odpowiednie decyzje dotyczące jej leczenia. Szczególnie, że w aplikacji można zapisywać również inne informacje dotyczące diety i aktywności fizycznej.

To rozwiązanie ma pomóc w poprawie jakości życia pacjentów z cukrzycą – zapewnia dr Paweł Łupiński z Ascensia Diabetes Care, która zaprezentowała nowy glukometr wraz z aplikacją mobilną w Warszawie.

System będzie rozwijany i w przyszłości uzupełniany o nowe funkcje pomagające pacjentom z cukrzycą w jej leczeniu.

Skip to content