Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Obchody Światowego Dnia Cukrzycy 2023

Fontanna Faunów w przebraniu, budynki i Radiostacja na niebiesko a także Słodki Przystanek w centrum miasta. Tak obchodzimy w Gliwicach Światowy Dzień Cukrzycy 2023.

Z atrakcji akcji „Słodki Przystanek” 14 listopada (w godz. od 11.00 do 15.00) stanie w holu na parterze Urzędu Miejskiego przy ul. Zwycięstwa 21 może skorzystać każdy. Będzie okazja, by zbadać poziom glukozy we krwi. Wykonają go edukatorzy diabetologiczni z Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą. Oprócz badania będzie można także skorzystać z ich porady w zakresie cukrzycy i właściwego odżywania. Akcja profilaktyczna prowadzona jest po raz kolejny w ramach projektu „Słodkie Pogotowie”, dofinansowanego z budżety Miasta Gliwice.

Dodatkowo, tego dnia gliwicka Palmiarnia i Radiostacja zostaną podświetlone na niebiesko, a na telebimach będą wyświetlane materiały edukacyjne. Do akcji przyłączą się również gliwickie fauny, które 14 listopada przyciągną uwagę dekoracjami w kolorze niebieskim, symbolizującym walkę z cukrzycą. 

Skip to content