Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Patryk Peda powołany do seniorskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej!

To jest wiadomość na, którą czekaliśmy i nie była zaskoczeniem. Patryk Peda został powołany przez selekcjonera Michała Probierza do Reprezentacji Polski w piłce nożnej! Patryk Peda od 12 roku życia choruje na cukrzycę. Jest także jednym ze stypendystów Drużyny MOJACUKRZYCA.PL, programu stypendialnego dla sportowców diabetyków. Takie wsparcie otrzymał w drugiej edycji.

Patryk Peda zapytany o cukrzycę przez Łączy nas piłka, tuż po powołaniu odpowiedział:

Pewnie niewielu kibiców wie, że ma pan cukrzycę.

Od wielu lat. Jak widać dalej gram w piłkę i idę do przodu. Na pewno choroba nie pomaga, ale też jak widać aż tak bardzo nie przeszkadza. Są to dodatkowe obowiązki. Muszę sprawdzać sobie poziom cukru i kontrolować się dużo bardziej niż gdybym nie miał tej choroby. Jest jak jest i jak widać można z tym funkcjonować i grać na profesjonalnym poziomie.

Brawo Patryk! Jesteśmy MEGA dumni! Marzenia się spełniają jeśli dołożymy dużo ciężkiej pracy i treningów. Kiedy Patryk został stypendystą pierwszej edycji programu stypendialnego dla sportowców Drużyna MOJACUKRZYCA.PL był nastoletnim chłopcem marzącym o graniu. Dziś dostał powołanie do seniorskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej!

Pokazanie innym słodkim dzieciakom, że pomimo ograniczeń, które pojawiają się niespodziewanie i mogąc zburzyć wszystkie marzenia nie wolno się poddawać to naprawdę wielka motywacja!


Fot. Łączy nas piłka

Cały wywiad https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/reprezentacja/patryk-peda-wielka-chwila-w-mojej-karierze

Skip to content