Plaża, talenty, poligon i … upał!

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice

Tak gorąco dawno nie było. Lato nad Bałtykiem w tym roku jest bardzo upalne. Woda w morzu przypomina tę z południa Europy a rozgrzany piasek wręcz parzy w stopy

Ponad stuosobowa słodka ekipa opanowała Dźwirzyno! Trwa kolejny turnus edukacyjno-rehabilitacyjny MOJACUKRZYCA.PL Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Codziennie korzystamy z uroków plażowania. Morze w tym roku jest ni etylko łaskawe jeśli chodzi o temperaturę, ale również o rozmiar plaży. Spokojnie można jednocześnie zgrać w piłkę nożna plażową, czyli beach soccer, ale także w siatkówkę plażową a najmłodski mogą ze spokojem budować swoje zamki z pisku. Słowem – REWELACJA!

Wieczory upływaja nam na zajęciach sportowych przygotowujących nas do turnusowych rozgrywek. Są też świetne elementy przygotowujace do plasów na turnusowych dyskowtekach. W poneidziałek odwiedziła nas Żaneta Kurpas, mistrzyni tańca towarzyskiego i intruktorka zumby. Dzięki temu ośrodek zamienił sie w brazylijską plażę!

Nie zabrakło też wakacyjnego przeglądu Talentów – Dźwirzyno SHOW 2018. Były cudowne wykonania piosenek, żarty oraz układy taneczne. Przebieg finałowej rywalizacji nie odbiegał od tej znanej z ekranów telewizorów. Były emocje, momenty wzruszenia i radość!

Na podium znaleźli się: niezwykły duet Lucia & Antonio, czylu Lusia i Antoś Mazurowie, Magda Moritz oraz Julia Porada. Wrażenia z występów na długo pozostaną w naszej pamięci.

Na środę zaplanowaliśmy wypad do Kołobrzegu, gdzie udało się sprawdzić nasze wiadomości zdobyte podczas turnusowej edukacji w praktyce. Pokus i zarazem wymiennikowych wyzwań nie brakowało. Z większością poradziliśmy sobie doskonale! W niektórych przypadkach mocno przydatne były umięjestości i doświadczenie (!) naszej kadry grupowej. Ze spokojem wsiedliśmy na statek by wyruszyć w rejs. W rytmie szant, szyyli piesni żeglarskich przepłyneliśmy wzdłuż brzegu Bałtyku podziawiajac Kołobrzeg, Grzybowo i Dźwirzyno od drugiej strony.

Na popołudnie zaplanowaliśmy niezwykle widowiskowe i angazujące manerwy na poligonie wojskowym w Chełmie Gryfickim. Dla niektórych była to już kolejna wizyta w niezwykle gościnnych okolicach – dziękujemy Kajtur Events – a dla większości było to pierwsze spotkanie z wojskowym drylem, musztrą i niezwykłymi przygodami. Kiedy znów tu przyjedziemy? Czy to już koniec? To wszystko potwierdza, że ten dzień spokojnie mozemy zaliczyć do udanych.

FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Przez cały czas towarzyszy nam system monitorowania glikemi FreeStyle Libre, który każdy z uczestników otrzymał na początku wyjazdu. Dziękujemy Abbott Laboratories Poland.! www.freestylelibre.pl

 

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

CONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

 

Skip to content