Pozdrowienia z Atlanty!


Przemek Kotulski, kolarz, nasz podopieczny i stypendysta Drużyny MOJACUKRZYCA.PL po raz drugi wyjechał do Stanów Zjednoczonych na specjalny obóz treningowy oraz na kilka wyścigów kolarskich.

Trafił tam dzięki stypendium Ogólnopolskiego Programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL, który wspiera sportowców diabetyków. Wyjazd na Talent ID Camp w Athens w Stanach Zjednoczonych był możliwy dzięki współpracy Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL z Team Novo Nordisk, zawodową grupą kolarską, złożoną ze sportowców chorych na cukrzycę z całego świata.

Po kilkunastogodzinnej podróży samolotem z Katowic, przez Frankfurt szczęśliwie wylądował w Atlancie, gdzie spędzi najbliższe trzy tygodnie pod okiem zawodowych trenerów i kolegów z cukrzycą.

O godzinie 6:30 wstaje, robię śniadanie około 7:30, potem jedziemy na trening. Po treningu zjem lunch, wczoraj byłem w sklepach z kolegami po pamiątki, a po przyjściu obiadokolacja. W sobotę i niedzielę mam wyścig, z cukrami bardzo dobrze! pisze Przemek

Przemek podczas treningów ma także okazję poznać okolicę Atlanty, co rejestruje swoją kamerą. Poniżej film prosto z rowerowej kierownicy.


Przemek jest również jedną z twarzy ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej zainicjowana przez organizacje działające na rzecz osób z cukrzycą w Polsce. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na profilaktykę i leczenie cukrzycy oraz rolę edukacji i aktywności fizycznej w kontroli cukrzycy. Ścigamy się z cukrzycą – kampania wystartowała!

Po powrocie z USA wraz z kolarską drużyna amatorów wystartuje 17 lipca w Bukowinie Tatrzańskiej i pokona prawie 40 kilometrowy odcinek. Na trasie wyścigu Tour De Pologne pojawią się także specjalne strefy kampanii „Ścigamy się z cukrzyca”, w której każdy będzie mógł bezpłatnie zbadać swój poziom cukru oraz porozmawiać z profesjonalną ekipą medyczną. Dodatkową atrakcją będzie możliwość przetestowania profesjonalnego sprzętu, z którego korzystają zawodnicy. Profesjonalny Team Novo Nordisk w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w 73. Tour de Pologne i stanie w szranki z najlepszymi zawodnikami z całego świata.