Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Razem ścigamy się z cukrzycą! EKIDEN 2019

Ścigamy się z cukrzycą! Reprezentanci Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL, Zabiegani Nauczyciele oraz pracownicy firmy Novo Nordisk w ramach kampanii Razem ścigamy się z cukrzycą wspólnie promowali aktywność fizyczną podczas sztafety maratońskiej EKIDEN 18 maja w Warszawie!

Zawodnicy każdej drużyny, składającej się z 6 osób mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. W sumie – 42,195 km.

Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości społecznej na temat aktywności fizycznej w leczeniu i przeciwdziałaniu cukrzycy oraz zachęcenie pacjentów do aktywnego trybu życia:

Promujemy aktywność fizyczną, jako element lepszej samokontroli w cukrzycy. Aktywność fizyczna to jeden z filarów prawidłowego leczenia cukrzycy, pomaga zmniejszyć ryzyko rozwoju przewlekłych powikłań choroby oraz w utrzymaniu dobrego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. – podkreślił Mariusz Masiarek – Prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą.

Dziękujemy Novo Nordisk, Zabieganym Nauczycielom za fantastyczną atmosferę i wsparcie działań dla naszych podopiecznych.

Oto zdjęcia z wydarzenia.

Skip to content