Rozśpiewana Październikowa Akademia!

Chłodny jesienny piątkowy wieczór rozpoczął kolejna edycję warsztatów dla dzieci i młodzieży chorych na cukrzycę ich rodzin. Tym razem spotkaliśmy się w Istebnej, by wspólnie przeżyć weekendową porcję edukacji i rozrywki, a przede wszystkim przyjąć dawkę pozytywnej energii.

60 osób z różnych stron Polski, od Tarnowa po Opole, stawiło się na Październikowej Akademii Rozrywkowej. Na początek opiekunowie i młodzież spotkała się z fizjoterapeutą Mirosławem Bąkiem, który przybliżył zebranym problemy związane z połączeniem cukrzycy z aktywnością fizyczna i to w ekstremalnym wydaniu.

009Najmłodsi mieli doskonałą okazję zapoznać się z Kodeksem Dobrych Praktyk. To zbiór zasad zdrowego trybu życia. Całość była połączona z multimedialnymi warsztatami na temat zdrowej diety i aktywności fizycznej.

Sobotnie przedpołudnie upłynęło pod znakiem wieku metabolicznego. Dzięki dietetykowi Soni Przybyło, udało się zbadać ciała uczestników, analizując skład poszczególnych elementów. Dla niektórych był to moment zetknięcia się z prawda a przede wszystkim zmotywowanie do koniecznych zmian w codzienności.

„Lepimy z gliny” hasło warsztatów, które dosłownie pochłonęły zarówno najmłodszych jak i młodzieżową część słuchaczy Październikowej Akademii. Dzięki zajęciom prowadzonym przez Joannę Kućkę udało się stworzyć naprawdę ciekawe formy jesiennych świeczników. Polecamy na odstresowanie!

008Niewątpliwą atrakcją pobytu jest korzystanie z Aqua Parku, na którym zorganizowaliśmy grę edukacyjną, która pozwoliła na sprawdzenie zdobytych wiadomości. Jak się okazało skutecznie.

Jak rozrywka to śpiew! Wieczorne ogniskowe popisy wokalne pozwoliły ujawnić niejeden talent. Do tego okazało się, ze wśród uczestników są nie tylko osoby z donośnym głosem, ale również znakomici gitarzyści! Na pewno będziemy to mieli na uwadze!

005Niedziela to zwykle czas specjalnej aktywności. Podobnie było i tym razem, jednak były obawy o aurę, która oszczędziła łaskawości. Jednak na czas zdobycia na własnych nogach pobliskiego szczytu Złotego Gronia ustał deszcz, a nawet pojawiły się nieśmiałe promyki słońca.

Nie da się ukryć, że największą korzyścią z udziału w Akademiach jest coś czego nie da się wymierzyć. Chyba, że ilością radości, uśmiechów i pozytywnej energii. To atmosfera, która panuje podczas każdego wyjazdu. Dzięki niej wiele problemów znika a z pozostałymi zdecydowanie łatwiej jest żyć.

W ciągu trzech jesiennych dni będziemy gościć w Kompleksie Wypoczynkowym z Aqua Parkiem ZAGROŃ, DW Groń w Istebnej – www.istebna.org.

Zobacz: Warsztaty Edukacyjne Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą

 

003 001

 

Skip to content