Słodcy piłkarze z całej Polski! Czas na Mistrzostwa!

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej 28-30 kwietnia 2017 r. Gniezno stanie się stolicą piłki nożnej wyjątkowych drużyn. TO NIE JEST TURNIEJ DLA PROFESJONALISTÓW! KAŻDY MOŻE ZAGRAĆ! LICZY SIĘ DOBRA ZABAWA!

W turnieju weźmie udział ponad 200 uczestników. Wśród nich dwa zespoły Drużyna MOJACUKRZYCA.PL I i Drużyna MOJACUKRZYCA.PL II. Ich członkowie pochodzą z różnych stron Polski.

Oto składy:

Drużyna MOJACUKRZYCA.PL I: 

Kacper Zgrajek, Oskar Franke, Michał Strzałka, Michał Gałuszka, Dorian Czajkowski, Piotr Gal. Trener Rafał Wydro

Drużyna MOJACUKRZYCA.PL II:

Daniel Nowakowski, Szymon Poziemski, Mateusz Lipp, Szymon Wysogląd, Marceli Wojciechowski, Patryk Puch. Trener Łukasz Rostalski

Manager zespołów: Mariusz Masiarek

Będziemy kopać piłkę, aby promować aktywny styl życia i zachęcać przykładem wszystkie osoby z cukrzycą do aktywności fizycznej. Pragniemy, aby dla dzieci i młodzieży z cukrzycą z całej Polski uczestnictwo w Mistrzostwach było zaczynem do zabawy, zdrowej konkurencji, motywacją do systematycznego treningu i integracją tych wszystkich, którzy kochają sport i piłkę nożną. Hasłem przewodnim turnieju jest „kopnij cukrzycę” tzn. pokaż, że mając cukrzycę zagrasz o Mistrzostwo Polski. – zachęca w imieniu organizatorów Prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

Aktywność fizyczna w leczeniu cukrzycy to idealne dopełnienie właściwych decyzji terapeutycznych oraz odpowiedniej diety. Bez codziennej dawki regularnych ćwiczeń znacznie trudniej osiągnąć dobre wyrównanie. Najważniejsze jest to aby aktywność fizyczna gościła w naszej codzienności z chorobą najczęściej jak to możliwe. Cukrzycy nie można się wyleczyć. Nie oznacza to, że powinniśmy się poddać.apeluje Mariusz Masiarek, prezes Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL, które wspiera Mistrzostwa.

W turnieju weźmie udział ponad 200 uczestników. Wśród nich dwa zespoły Drużyna MOJACUKRZYCA.PL I i Drużyna MOJACUKRZYCA.PL II. Ich członkowie pochodzą z różnych stron Polski.

 

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej zostały objęte patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej są wyjątkowym wydarzeniem, które utwierdzają dzieci i młodzież z cukrzycą, że warto mieć pasje, a marzenia można realizować pomimo choroby. Zachęcając młodych do udziału w  – co jest przyjemnością i ważnym  elementem leczenia cukrzycy – rozgrywki sportowe pomagają przekraczać bariery, które stwarza choroba.  – dodaje Alicja Szewczyk, przewodnicząca Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.

Udział w turnieju piłkarskim to coś więcej niż kopanie piłki, to czas wspólnych spotkań i wymiany doświadczeń oraz nawiązywania przyjaźni. Wymianą doświadczeń będzie dla nas także nowoczesna edukacja diabetologiczna i znajdowanie źródeł motywacji do lepszego leczenia cukrzycy. – dodaje Prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz.

Strona mistrzostw www.kopnijcukrzyce.pl

I Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Piłce Nożnej zostały objęte patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

mistrzostwa_gniezno_01

Skip to content