Uciec przed cukrzycą! Akcja prozdrowotna.

Było super! I do tego baaaardzo dużo mówiliśmy o cukrzycy! Był Marsz Tysiąca Kroków, były badania poziomu cukru we krwi, była edukacja. Niestety z jednej strony a z drugiej już nie … wykryliśmy kilkanaście osób dorosłych z podejrzeniem cukrzycy.. ale przecież i o to chodzi. Oby nie było za późno… Dziękujemy! Pozytywni.Gliwice.pl oraz CH Forum

Ważnym elementem działań Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL jest propagowanie wiedzy o cukrzycy oraz profilaktyka cukrzycy typy 2 w społeczeństwie.

W niedzielę 23 kwietnia w Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach odbyła się akcja „Uciec przed cukrzycą!” organizowana wspólnie przez Towarzystwo MOJACUKRZYCA.PL, inicjatywę pozytywni.gliwice.pl oraz CH Forum. Akcji patronował prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Edukowaliśmy o cukrzycy, o jej typach oraz o sposobach zmniejszenia ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 2. Odbyła się akcja bezpłatnego pomiaru glikemii, były stoiska do konsultacji. Ważnym elementem specjalny marsz promujący aktywność fizyczną – Marsz Tysiąca Kroków – uciec przed cukrzycą! W marszu wzięli udział także piłkarze Piasta Gliwice.

Podczas spotkania odbyły się występy zespołów dziecięcych z gliwickich szkół i przedszkoli.


Skip to content