Lokomotywa pełna pozytywnej energii!

To były fantastyczne trzy dni! Konkurs piosenki, festiwal tańca i konferencja o cukrzycy u dzieci! W Chrzanowie odbył się XII Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna” pod honorowym patronatem Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL

„Chrzanowska Lokomotywa”  odbyła się w dniach 21-23.04.2017r. Dopingowaliśmy naszą stypendystkę Julię Walczynę,  która  wygrała rywalizację śpiewających dzieci w swojej kategorii wiekowej. Byliśmy też organizatorami Konferencji  pt: Cukrzyca u dzieci. Rozpoznaj. Zrozum.Wspieraj, która zgromadziła gości z różnych środowisk np: z  placówek oświatowych , stowarzyszeń oraz rodziny z dziećmi chorującymi na cukrzycę typu 1.

Były to owocne trzy godziny, skupione na edukacji ale także na wsparciu i rozmowach z osobami dotkniętymi problemem cukrzycy i ich opiekunami. Na uwagę zasługuje również fakt świetnej , bardzo ciepłej atmosfery stworzonej przez organizatorów ” Lokomotywy”.

W trakcie festiwalu można było podziwiać talenty artystyczne dzieci dotkniętych różnymi dysfunkcjami,  jednak ich determinacja oraz pogoda ducha udzieliła się wszystkim uczestnikom festiwalu, którzy otrzymali dużą dawkę dobrej energii.

Zostaliśmy też wyróżnieni statuetka Chrzanowskiej Lokomotywy wykonaną przez dzieci, uczestników Wartsztatów Terapii Zajęciowej w Trzebini  !

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

XII Ogólnopolski Integracyjnym Festiwalu Tańca i Piosenki „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”. Jest to impreza trwająca trzy dni. W wydarzeniu wzięło udział blisko 2000 młodych artystów amatorów z terenu całej Polski – na co dzień uczestników zajęć w instytucjach kultury, świetlicach, szkołach, warsztatach terapii zajęciowej, stowarzyszeniach.

Celem Festiwalu jest integracja środowisk artystycznych sprawnych i niepełnosprawnych artystów amatorów, wymiana doświadczeń w zakresie amatorskiego ruchu artystycznego, wspólna zabawa z tańcem i piosenką oraz wymiana energii.

Rokrocznie patronat nad wydarzeniem obejmują osoby lub organizacje dające wzór młodym ludziom oraz uświadamiające młodzieży ważne społecznie tematy. Byli to między innymi: Anna Dymna, Jasiek Mela, Marek Kamiński, Jacek Łumiński, Travelling Inspiration, Synapsis. W tym roku patronem honorowym imprezy zostało Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL

Strona www.moksir.chrzanów.pl

 

Skip to content