Słońce i fabryka dzwięku

Turnus Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z cukrzycą„Czy to plażą czy ulicą biegać można i z cukrzycą!” Tak zachęcał prowadzący zawody dziennikarz Radia Koszalin publiczność podczas jubileuszowego XX Biegu Ku Słońcu, który odbył się w Dźwirzynie. Udało się zwrócić uwagę na problem cukrzycy przebywających na wakacjach.

Wszystko to ze względu na ustawioną cukrzycową strefę kibica i udział Drużyny MOJACUKRZYCA.PL w 10 kilometrowym biegu po plaży i ulicami Dźwirzyna. W zawodach wzięło udział ponad 300 osób i tysiące kibiców, zagorzałych jak i przypadkowych. Finał biegu na stadionie GOSiRu to eksplozja radości i endorfin.

Wielkie gratulacje dla uczestników, a przede wszystkim biegnącej ekipy Drużyny MOJACUKRZYCA.PL. Poza wyjadaczami Tomkiem i Mariuszem ten start był pierwszym dystansem 10 km dla pozostałych Gosi, Wioli, Ani, Żanety i Piotra Jury, który pokazał innym diabetykom jak można zapanować nad cukrzycą, dzięki wsparciu aktywności fizycznej.

Nareszcie zaświeciło słońce! I jak wynika z prognoz tak już zostanie! Czas więc na ciągłe plażowanie i kąpiel w morskich falach pod czujnym okiem ratownika Zbyszka.

Finałem dnia była prezentacja utworów, które powstały w nasze Fabryce Dźwięków. To nowatorskie, wspólne przedsięwzięcie Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą oraz Sebastiana Polkowskiego, znanego jako Polo, rappera i producenta muzycznego współpracującego m.in z Onarem i Skorupem. Efekty przeszły najśmielsze oczekiwania a premierowe odsłuchanie wprawiło nas osłupienie a zaraz potem w zachwyt i dumę z dzieła nas wszytskich.

Już niebawem nastąpi publikacja nagrań…

Reprezentacja tuż przed startem. Od lewej Gosia, Żaneta, Ania, Mariusz, Tomek, Wiola i Piotrek
Reprezentacja tuż przed startem. Od lewej Gosia, Żaneta, Ania, Mariusz, Tomek, Wiola i Piotrek
Na starcie stawiło się ponad 300 osób! XX Bieg ku słońcu! w Dźwirzynie
Na starcie stawiło się ponad 300 osób! XX Bieg ku słońcu! w Dźwirzynie
Plażowanie czas zacząć!
Plażowanie czas zacząć!
Skip to content