Wicemistrzostwo Drużyny MOJACUKRZYCA.PL na III Halowych Mistrzostwach Polski Dzieci z cukrzycą w piłce nożnej!

Po raz trzeci w Suchym Lesie koło Poznania odbyła się fantastyczna impreza pod hasłem “Czerwona kartka dla cukrzycy”.   W zawodach piłkarskich uczestniczyło 17 drużyn słodkich zawodników – 15 z Polski i dwie z zagranicy,  jedna z Anglii i jedna z Niemiec.

Po zaciętych rozgrywkach grupowych w świetnym stylu awansowaliśmy do do kolejnego etapu turnieju. Swój półfinałowy mecz zagraliśmy z zawodnikami drużyny Cukierasy Poznań. Po zaciętym meczu pokonaliśmy drużynę gospodarzy i wywalczyliśmy wejście do finału. W drugim półfinale spotkał się zespół Warszawy – Waleczni I oraz zespól z SOS Diabetyka z Lublina. Ten ostatni okazał się lepszy i awansował do finału podobnie jak my.

https://www.instagram.com/p/B9cab_eBP9m/?utm_source=ig_web_copy_link

Mecz finałowy był trudny dla obu zespołów. Walczyliśmy dzielnie, jednak ostatecznie musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej zdobywając tytuł wicemistrza i srebrne medale!

W naszym zespole wystąpili: Jakub Pomykała, Oskar Franke, Michał Szumilewicz, Piotr Gal, Olaf Zgolik, Kevin Litke i Wojciech Masiarek. Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!!

https://www.instagram.com/p/B9eIVmoh5Rh/?utm_source=ig_web_copy_link

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za piękną walkę na boisku! Dziękujemy organizatorom za fantastyczną imprezę i wzorową organizację Turnieju i program artystyczny. To były niezapomniane chwile.

Determinacja organizatorów była wielka ze względu na obecna sytuację, ale wszystko wyszło na medal! A łatwo nie było. Dzięki temu dzieci chore na cukrzycę po raz kolejny mogły się cieszyć tym wyjątkowym wydarzeniem sportowym. W przyszłym roku w zawodach ma wziąć udział więcej drużyn z zagranicy – zmagania będą  być może miały formułę mistrzostw Europy.

https://www.instagram.com/p/B9eg8X7BnLJ/?utm_source=ig_web_copy_link
Skip to content