Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Warsztaty w Krakowie!

Za nami kolejne spotkanie warsztatowe na temat sposobów na zdrowe i pełnowartościowe posiłki, połączone ze sporą dawką aktywności i niezwykłą atmosferą. 

W Krakowie w ośrodku OSIR KOLNA 13 maja spotkaliśmy się z prawie czterdziestoma uczestnikami warsztatów, odwiedziły nas całe rodziny diabetyków i wszyscy chętnie włączali się w program warsztatów.

Na początku tradycyjnie zadania quizowe w celu zapoznania się ze sobą i sprawdzenia zgodności odpowiedzi ze swoimi opiekunami co wprowadziło wszystkich w dobre humory, ponieważ odpowiedzi nie zawsze były spójne .

Później dzieci z wielką ochotą komponowały posiłki na drugie śniadanie, w trzech drużynach oznaczonych kolorowymi  fartuszkami przeliczały  wyliczały i ważyły oraz odpowiednio podawały dawkę insuliny pod nadzorem doświadczonej dietetyczki Teresy Woźnicy.

Nie zabrakło także aktywności fizycznej, oprócz teoretycznej wiedzy na ten temat  w praktyce można było sprawdzić wpływ wysiłku fizycznego na poziom cukrów korzystając z basenu znajdującego się na terenie OSIR Kolna.

Dla dzieci niewątpliwą atrakcją był zajęcia na świeżym powietrzu, co prawda lekko kropiło, ale nikomu nie przeszkadzało to w dobrej zabawie… W tym czasie rodzice rozwiewali swoje wątpliwości dotyczące diety swoich dzieci.

Oczywiście wspólne rozmowy, wzajemne wsparcie i „bycie” ze sobą są niezastąpione i to było niewątpliwie niezastąpionym elementem tych warsztatów..

Niebawem zapraszamy na kolejne warsztaty z tego cyklu, tym razem spotkamy się w Kaliszu 3 czerwca dla dzieci z cukrzycą typu I i opiekunów z terenu woj. wielkopolskiego – partner Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

Projekt to wspólne przedsięwzięcie z naszymi Partnerami: Grupa wsparcia Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia!Grupa wsparcia Opolskie SłodziakiStowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą w Kaliszu

Dla dzieci z cukrzycą typu I i opiekunów z terenu woj. małopolskiego PARTNER: Grupa wsparcia Cukrzyca typu 1 – odzyskajmy kolory życia! 

Za nami już warsztaty w Krajsiejowe dla dzieci z woj. opolskiego. Zobacz jak było Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Warsztaty w Krasiejowie

Przed nami jeszcze spotkania w Krakowie, Kaliszu oraz nad jeziorem Dzierżno k. Pyskowic! oto szczegóły: Zdrowo Jem! Jestem Aktywny! Edycja dla dzieci z cukrzycą!

Oto Galeria zdjęć:

Projekt jest realizowany we współpracy z firmą Novo Nordisk

 

Skip to content