Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Hipoglikemia na mrozie!

To zdarzyło się w Krakowie, ale może zdarzyć się wszędzie. Mężczyzna w stanie hipoglikemii marzł na ławce. Jego organizm był wychłodzony, a temperatura ciała wynosiła zaledwie 32 stopnie Celsjusza.

Miał jednak sporo szczęścia. Jeden z okolicznych mieszkańców os. Tysiąclecia nie był obojętny. Gdy zauważył mężczyznę siedzącego na ławce, który trząsł się z zimna od razu powiadomił straż miejską. Po chwili na miejscu pojawił się patrol, który stwierdził, że około 60-letni mężczyzna ma objawy hipotermii i od razu wezwano pogotowie.

Okazało się, że mężczyzna był chory na cukrzycę, miał niski poziom cukru, był w stanie hipoglikemii. Kontakt był z nim utrudniony. Cały się trząsł, było trudno mu się wysłowić i był lekko otępiały. Mężczyzna miał mokre ubranie, możliwe że wcześniej upadł i leżał w śniegu. Został zabrany do szpitala. Zdaniem strażników miejski wyglądał na bezdomnego, ale nie przesądzają tego, bo być może pochodził z ubogiej rodziny.

Diabetycy muszą nosić informacje o chorobie w widocznym miejscu! Dla własnego bezpieczeństwa! Pamiętajcie o tym, prosimy! WWW.MOJACUKRZYCA.PL– dobra strona cukrzycy!

Akcja Cukrzyca – nie bądź obojętny, możesz pomóc! zainicjowana przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą trwa! Podajcie dalej! NAJWAŻNIEJSZE aby wiedzieć jak pomóc! Im więcej ludzi wie tym lepiej!

Prosimy o rozpowszechnianie plakatu i ulotki z informacjami jak rozpoznać hipoglikemię i jak pomóc diabetykowi w takim stanie.

Strona akcji Cukrzyca – nie bądź obojętny, możesz pomóc! 

Każdy kto chce rozpropagować informacje o tym jak pomóc osobie chorej na cukrzycę w miejscu publicznym może przyłączyć się do akcji Cukrzyca – nie bądź obojętny, możesz pomóc! Dotyczy to zarówno podmiotów publicznych, firm jak i osób fizycznych.

W ramach jest ulotka skierowana do społeczeństwa, dzięki której każdy może dowiedzieć się kilku podstawowych informacji o chorobie jaką jest cukrzyca oraz o tym jak pomóc osobie chorej na cukrzycę. Prosimy o kontakt z Biurem Towarzystwa!

Cukrzyca_akcja_pomoc_9

Skip to content