Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

PRIMA APRILIS!: Masz cukrzycę? Płacisz połowę!

Informacja o nowych przepisach i o 50 % uldze na zakup warzyw i owoców oraz „zdrowej żywności” okazała sie primaaprilisowym żartem! Dziękujemy za wspólną zabawę!

A swoją drogą jeśli coś takiego mogłoby skłonić do zmiany nawyków żywieniowych to czemu nie! 🙂

Pozdrawiamy! WWW.MOJACUKRZYCA.PL

 

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem dotyczącym polityki prozdrowotnej osoby, które udokumentują chorowanie na chorobę przewlekłą, w tym cukrzycę każdego typu a także członkowie ich najbliższych rodzin będą uprawnieni do zakupu produktów spożywczych określanych mianem „zdrowej żywności” z 50 % upustem.

Na liście znalazły się m.in. warzywa, owoce, zdrowe przekąski oraz produkty ze specjalnym oznaczeniem. Pełny wykaz zostanie przygotowany wraz z producentami. Program będzie realizowany w jednej z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce.

Wybór sklepów oraz pełna lista produktów objętych specjalnym upustem zostanie opublikowana w najbliższych tygodniach.

Polska pod względem nasilenia otyłości dzieci i młodzieży stanowiącej podstawowy czynnik ryzyka występowania chorób cywilizacyjnych w wieku dorosłym znalazła się w przełomowym momencie, istnieje bowiem szansa na zatrzymanie tej światowej epidemii.

Ponadto w ramach polityki prozdrowotnej wprowadzenie wspomnianej ulgi ma na celu zmianę nawyków żywieniowych chorujących na choroby przewlekłe, w na cukrzycę każdego typu.

Skip to content