Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Aktywność pod lupą. Sobie Sami – spotkanie edukacyjne.

Po raz kolejny 20 nastolatków z cukrzycą z różnych zakątków Polski – od Malborka, przez Inowrocław, Włocławek, Częstochowę, Mikołów, Oświęcim, Katowice i Gliwice pracowało warsztatowo z Teresą Benbenek – Klupą. Tym razem tematem spotkania w Gliwicach była aktywność fizyczna.

Udało się omówić wiele niepokojących sytuacji a także rozwikłać problemy jakie na co dzień towarzyszą młodym diabetykom. W spotkaniu uczestniczyli również Ewa Targońska oraz Marcin Cieluch, którzy swoim doświadczeniem wzbogacili przebieg warsztatowej sesji.

Młodzież z zaciekawieniem słuchała praktycznych rad oraz aktywnie uczestniczyła w przebiegu kilkugodzinnych zajęć. nie zabrakło również wspólnego przeliczania niezwykle węglowodanowego posiłku w kontekście planowanej aktywności fizycznej. Zdobytą wiedzę z powodzeniem będzie można zastosować w codzienności, tak aby glikemie był jak najlepsze.

Spotkania są tematyczne. Uczestnicy sami ustalają problem, który chcą poruszyć. To tematy, których nie poruszamy na wizycie u diabetologa lub na które nie rozmawiamy z rodzicami. To także doskonała okazja do wymiany doświadczeń.

Kolejne spotkanie już po wakacjach.

Oto relacja z pierwszego spotkania: Sobie Sami. Cukrzycowa edukacja dla nastolatków.

 

Skip to content