Piramida Zdrowia. Edukujemy uczniów województwa śląskiego.

W szkołach podstawowych województwa śląskiego odbywają się bezpłatne warsztaty VIII edycji programu – “Zdrowo jem, jestem aktywny.” realizowanego przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą już po raz piąty we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego tym razem pod hasłem “Piramida zdrowia – Zdrowo jem, jestem aktywny”.


Projekt jest realizowany w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego w 2019 roku Województwa Śląskiego pt. „Wsparcie działań promujących zdrowie z zakresu: profilaktyki otyłości i nadwagi, profilaktyki chorób płuc ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki antynikotynowej oraz zagrożeń jakie niesie dla zdrowia zanieczyszczone powietrze”

Oto kilka opinii, która już dotarły do naszego Biura.

Szkoła Podstawowa nr 27 w Katowicach: W naszej szkole zajęcia przeprowadzone były w klasach 4. Prowadzący wykazał się świetnym podejściem do dzieci oraz ogromną wiedzą. Warsztaty prowadzone były w sposób ciekawy, angażujący i zmuszający dzieci do pracy, a co najważniejsze zapamiętane przez uczniów. Podjęta w nim tematyka spowodowała, że uczniowie zdali sobie sprawę z tego jak ważne jest zdrowe odżywianie. Jako szkoła jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzonych warsztatów oraz z materiałów przekazanych uczniom.

Szkoła Podstawowa nr  7 w Żorach: Bardzo się cieszę, że moja klasa mogła wziąć udział w warsztatach „Piramida zdrowia”. W bardzo atrakcyjny sposób, z wykorzystaniem prezentacji, z zadaniami dla uczniów, moi uczniowie dowiedzieli się najważniejszych zasad zdrowego życia.  Prowadzący potrafili zainteresować ich tak ważnym tematem, a konkursami oraz prezentem na koniec, uatrakcyjnić warsztaty. Cieszę się, że taka inicjatywa została podjęta. To ważne dla zdrowia współczesnych dzieci

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych: Warsztaty „Piramida zdrowia – zdrowo jem jestem aktywny” uświadomiły uczestnikom jak ogromny jest wpływ żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie człowieka. Pozwoliły na zdobycie wiedzy nt zdrowego żywienia. Ćwiczenia przeprowadzone na zajęciach motywują do wprowadzania właściwych zmian w żywieniu. Zachęcają do dbania o swoje zdrowie, przewidywania skutków własnych zachowań dotyczących żywienia i aktywności fizycznej. Zajęcia spotkały się z pozytywną oceną uczniów i nauczycieli.

Szkoła Podstawowa nr 24 w Rudzie Śląskiej: W październiku odbyły się warsztaty pn. Piramida Zdrowia organizowane przez Towarzystwo Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą. Prelegenci warsztatów w bardzo ciekawy i intersujący sposób przedstawili tematykę zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. Zainteresowanie i spontaniczne reakcje uczniów klas trzecich oraz klasy czwartej (w sumie 120 uczniów) podczas warsztatów były tego najlepszym dowodem. Metody aktywizujące oraz prezentacja multimedialna bardzo uatrakcyjniły całe spotkanie. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali materiały edukacyjne (teczki wraz z ulotką informacyjną oraz długopisem).

Skip to content