Pływanie to moja pasja!

Kamil Sacha. Mistrz Ślaska w pływaniuCukrzyca to bardzo wymagająca choroba. Bywa również bardzo uciążliwa, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Tym bardziej cenne i godne podziwu są sukcesy jakie mimo to odnoszą diabetycy. Należy do nich 14-letni Kamil Sacha z Sosnowca, Mistrz Polski i aktualny Mistrz Ślaska w pływaniu.

Cukrzycę zdiagnozowano u niego w czasie wakacji, na obozie pływackim.

Myślałem, że da się z tej choroby wyleczyć. Byłem załamany gdy sie dowiedziałem że na tą chorobę jeszcze nie wymyślono leku. Miałem chwile załamania, nie wiedziałem jak to powiążę z pływaniem, jednak wziąłem się za siebie i od początku starałem utrzymywać cukry w dobrym przedziale.

Pogodzenie sportu z cukrzycą, przynajmniej na początku jest trudne.

Na treningach mierzyłem często cukry ponieważ, dość szybko mi spadały. Teraz, gdy juz mam jakies doświadczenie na temat cukrzycy, nie twierdzę że to jest ciężka choroba. Trzeba tylko nauczyć się z nią żyć.

Kamil Sacha na podium! I z flagą!Grudniowy weekend był, jak i cąły sezon był bardzo udanay dla Kamila. Zgarnął wiele tytułów i jeden rekord! I to na jednych zawodach: I MIEJSCE 400 m zmiennym, I MIEJSCE 200 m zmiennym, II MIEJSCE 100 m zmiennym, III MIEJSCE 50 motylkowym, III MIEJSCE 50 dowolnym, pobity rekord Śląska na dystansie 400 m zmiennym!

Do tego NAJLEPSZY ZAWODNIK 14-latków MISTRZOSTW ŚLĄSKA UHONOROWANY PUCHAREM Łącznie 5 medali na 5 startów, pobite wszystkie życiówki. A zdjęcie z flagą Drużyny MOJACUKRZYCA.PL wywołało łzy i wzruszenie wśród trenerów i rodziców.

Cukrzyca ze sportem jak najbardziej idzie w parze, można uprawiać sport i mieć cukrzyce. Trenuje po 1,5 godziny 2 razy dziennie przez 5 dni w tygodniu. W soboty mam 2 h treningu. Na treningach mierze cukry przed w trakcie i po. Czasami nie mogę wchodzić do wody, ponieważ mam za duży cukier, ale nie zdarza się to często.

Kamil pomyślał także o innych, chorych na cukrzycę.

Chciałbym żeby każdy cukrzyk uprawiał jakiś sport bo to jest fajna sprawa i pomaga nam w chorobie. Trzeba tylko uwierzyć w siebie i próbować przyzwyczaić sie do tego dodatkowego obowiązku. Postawić sobie jakiś cel i dążyć do niego.

WIELKIE GRATULACJE!!!! JESTEŚMY DUMNI!!! Sylwetka Kamila w Galerii Drużyny MOJACUKRZYCA.PL – Kamil Sacha

Kamil SachaKamil Sacha

Skip to content