Walne Zebranie

Walne za nami. Uchwały podjęte. Dokumenty zatwierdzone. Plany przyjęte. Walne Zebranie Członków Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą odbyło się w sobotę 16 kwietnia 2016 w Gliwicach.

Udało się podsumować naszą działalność w 2015 roku. – mówi przewodniczący Towarzystwa Mariusz Masiarek. Był to rok, który pod wieloma względami był wyjątkowy. Zorganizowaliśmy najwięcej imprez w historii z największą liczbą uczestników.

W ośmiu edycjach warsztatów edukacyjnych uczestniczyło  415 osób z różnych stron Polski. Do tego ogólnopolski Turnus edukacyjno-rehabilitacyjny z udziałem 150 osób. – podlicza Irena Guszczyńska, sekretarz Towarzystwa. Ponadto 6 osobowa załoga uczestniczyła w międzynarodowym Rejsie Diabetyków po Morzu Północnym.

Grono stypendystów Ogólnopolskich Programów dla Diabetyków – SŁODYCZ WIEDZY oraz Drużyna MOJACUKRZYCA.PL powiększyło się o kolejnych 81 osób. Jesteśmy naprawdę dumni! Nie mam drugiej takiej organizacji, która w ten w sposób wspiera i motywuje polskich diabetyków. – wspomniał Mariusz Masiarek. Uruchomiliśmy tez nowy program stypendialny HIPERTALENT.

Imponująca również jest skala szkoleń dla nauczycieli małych słodziaków w ramach Ogólnopolskiego Programu Szkoły i Przedszkola Przyjazne Diabetykom – W 2015 roku przeszkoliliśmy ponad 1300 nauczycieli i dyrektorów z polskich szkół. – mówi Irena Guszczyńska.

Ponadto w ramach akcji Cukrzyca nie bądź obojętny możesz pomóc! w szkoleniach brali udział również strażnicy miejscy a nasza publikacja na ten temat, w różnej formie dotarła do kilkudziesięciu tysięcy osób. Do tego przeprowadziliśmy kilka eventów prozdrowotnych, w trakcie których mówiliśmy o cukrzycy, badaliśmy poziom cukru i edukowaliśmy pacjentów. Najwięcej osób pojawiło się w Gliwicach, Wrocławiu, Raciborzu i Krynicy, gdzie w trakcie Festiwalu Biegowego  tylko w samym specjalnym biegu wzięło udział ponad 600 osób!

Osobą częścią naszej działalności było prowadzenie edukacji prozdrowotnej i profilaktycznej w szkołach. W naszym programie Zdrowo Jem Jestem Aktywny! wzięło udział blisko 800 uczniów.

To nie wszystko. Aby zapoznać się ze pozostałymi szczegółami prosimy zerknąć na zakładkę Co robimy? w Menu na górze strony.

Do tego dochodzi codzienna działalność interwencyjna zarówno na poziomie administracji rządowej jak i lokalnej, w sprawach dotyczących diabetyków. Codzienność z cukrzyca to również wsparcie psychologiczne dla najbardziej potrzebujących, zarówno w Biurze Towarzystwa jak ina wyjazdach oraz on-line: telefonicznie czy mailowo.

Rok 2016 też zapowiada się ciekawie.

Dziękujemy za udział w Walnym Zebraniu. To przywilej każdego Członka naszej organizacji. Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy! – Dołącz do Nas?

 

Skip to content