Przemek w TNN! Jedyny Polak w zawodowej grupie kolarzy z cukrzycą!

Przemek Kotulski, podopieczny MOJACUKRZYCA.PL został powołany do Junior Team Novo Nordisk. Po obozie treningowym w słonecznej Hiszpanii dołączył do najlepszych na świecie kolarzy z cukrzycą i będzie ścigał się z innymi zdrowymi zawodnikami na światowych wyścigach, pokazując jak wiele można osiągnąć mimo cukrzycy.

To spełnienie marzeń i jednocześnie wyzwanie i motywacja do dalszej pracy – mówi Przemek. Przemek trafił do Team Novo Nordisk przede wszystkim dzięki swojemu talentowi przy wsparciu dzięki Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą MOJACUKRZYCA.PL  i stypendium Ogólnopolskiego Programu Drużyna MOJACUKRZYCA.PL, który pomaga sportowcom diabetykom. Jesteśmy bardzo dumni i wierzymy, że ta historia stanie się inspiracją dla następnych.

A tak wspomina wyjazd do Alicante

Gdy przyjechałem na lotnisko w Katowicach już zaczęły się problemy. Zamarznięte silniki samolotu musiały zostać odlodzone. Zajęło to ponad godzinę. Po przylocie do Alicante w Hiszpanii okazało się, że mój bagaż przyleci dopiero za dwa dni. Nie byłem zadowolony z tego powodu. Jednak gdy przyjechałem do hotelu, w którym byliśmy zakwaterowani wszystkie negatywne myśli minęły. Z wielką radością przywitali mnie członkowie Team Novo Nordisk. Byłem naprawdę zaskoczony w jakich super warunkach śpimy. Gdy wstałem drugiego dnia mogłem dopiero zobaczyć piękno krajobrazu Hiszpanii. Byłem pod wielkim wrażeniem. Po śniadaniu i spotkaniu z trenerem wyjechaliśmy na pierwszy trening. Od razu spodobało mi się trenowanie w Hiszpanii przede wszystkim z powodu temperatury. Po treningu spotkanie z lekarzem i kolacja. W kolejnych dniach mieliśmy codziennie treningi pod opieką doświadczonego trenera i dyrektorów sportowych. Od teamu otrzymałem dużo wskazówek w temacie treningów jak i cukrzycy. Wyposażyli mnie w urządzenie, które stale monitoruje mój poziom cukru we krwi. Po przylocie do Polski jestem pełen wrażeń i bogatszy o nowe doświadczenia w sprawach sportu jak i zdrowia.

Nie zabrakło również ekscytujacych momentów jak zjazd z wysokiej góry. Oto film:

Skip to content