Pomagamy w życiu z cukrzycą! KRS 0000022162

Rozgrzani słońcem i… beat’ami

WFOŚ w Katowicach
Wyjazd współfinansowany przez WFOŚiGW Katowice
FreeStyle Libre
Uczestnicy Turnusu bezpłatnie testują system FreeStyle Libre dzięki darowiźnie Abbott Laboratories Poland sp. z o.o.

Poniedziałek to dzień, który potwierdził, że czas w Dźwirzynie biegnie zupełnie innym torem. I w dodatku został okraszony cudowną, letnią pogodą. Ostatnie godziny poświęciliśmy na integrację i poznawanie okolicy.

Pogoda sprzyjała plażowaniu i kąpielom w już nieco chłodniejszym niż w pierwszym dniu Bałtyku. Za to idealnie płaska tafla pozwalała na zabawę przy brzegu z czego skrzętnie korzystała najmłodsza grupa, oczywiście pod czujnym okiem ratownika Bartka.

Rozpoczęliśmy już także zajęcia w Fabryce Dźwięku, wspólnym projekcie MOJACUKRZYCA.PL Towarzystwa Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Cukrzycą i Sebastiana Seb Polkowskiego i Fundacji Melodie Miasta, producenta muzycznego i rapera. W tym roku nasze muzyczne talenty kierujemy w stronę poszczególnych stylów… Profesjonalne studio do nagrywania już zostało zainstalowane, a pierwsze beaty i wersy już grzeją procesory komputerów.

Wieczorne rozgrywki sportowe zarówno koszykówki jak i siatkówki pokazały, że uczestnicy Turnusu są w całkiem niezłej formie. Potwierdza to także poranny jogging, który przygotowuje ekipę do udziału w corocznym Biegu „Ku słońcu” na dystansie 10 km jaki odbędzie się w sobotę w Dźwirzynie.

Kolejny dzień to również, kolejny odcinek naszego mini serialu „Zalibrowani”. Sensory rozpoczęły regularną pracę, skanowanie zamiast nakłuć odczuły nie tylko wszystkie dzieci i młodzież z cukrzycą, ale także nasi opiekunowie medyczni. Pomiary nocne stają się łatwiejsze.

Ilość opakowań po robi wrażenie… tak jak na zdjęciu. A to tylko część. Najważniejsze, że sensory pracują i czytniki skanują poziomy cukru… Podłączylismy wszystkich uczestników chorujących na cukrzycę do systemu ciągłego monitorowania glikemii flash FreeStyle Libre. Każdy z diabetyków z największego w Polsce, dwutygodniowego Turnusu Edukacyjno-Rehabilitacyjnego dla dzieci i młodzieży z cukrzycą w Dźwirzynie otrzymał do testowania cały zestaw, czyli elektrodę oraz czytnik. Testujemy, ale już można powiedzieć, że jest łatwiej… mniej nakłuć, więcej skanów…

Ilość opakowań robi wrażenie.. a to tylko cześć... Najważniejsze, ze pracują Kopać czy kąpać? Oto jest pytanie! Zimno... NIE!!! Tylko woda trochę chłodna! Plażing w pełnym wydaniu

PARTNER:

WFOŚiGW w Katowicach

POMAGAJĄ NAM:

Abbott Labolatories Poland sp. z o.o.

Accu-Chek Polfa TarchominCONTOUR PLUS ONE Ascencia Diabetes Solutions

Skip to content